Fence německého boxera selhalo kvůli zábavní pyrotechnice srdce: Její majitelka Antonella Modasjasz z Argentiny odrazuje ostatní od používání rachejtlí a petard

Fence německého boxera selhalo kvůli zábavní pyrotechnice srdce: Její majitelka Antonella Modasjasz z Argentiny odrazuje ostatní od používání rachejtlí a petard Zdroj: Shutterstock.com

Příchod nového roku každoročně doprovází ohlušující rámus ohňostrojů a petard. Tyto oslavy jsou doslova utrpením pro naše čtyřnohé miláčky. Zejména psi, kteří mají mnohem jemnější sluch nežli lidé, mají z ohňostrojů a petard takřka panický strach. Své o tom bohužel ví i Antonella Modasjasz, jejíž fence se během prosincových oslav zastavilo srdce.

Psi kvůli rachejtlím zažívají strach i úzkost

Chovatelé psů tradičně očekávají příchod nového roku s napětím i hrůzou. Jejich čtyřnozí miláčkové totiž z výbuchů petard, rachejtlí a ohňostrojů často šílí a ve svém nitru zažívají obrovský strach, zmatek a úzkost.

Na silvestrovské a novoroční veselí nejintenzivněji reagují psi ve štěněcím věku, labilnější psi a také staří psi, kteří se ocitli na sklonku svého života. A to je i případ fenky německého boxera jménem Magui z argentinského města Esquel, které vzhledem k jejímu pokročilému věku kvůli stresu z intenzivních výbuchů nevydrželo srdíčko a zemřela.

Zdroj: Facebook.com | ADAE Argentinské fence Magui se zastavilo srdce

Celá nepříjemná událost se odehrála v argentinském Esquelu už v polovině prosince, kdy si místní lidé krátili čekání na příchod Vánoc a nového roku petardami a rachejtlemi. Majitelka fenky Antonella Modasjasz vyfotila svého syna, kterak objímá umírající zvíře, aby jej utišil. Vedle svého čtyřnohého miláčka, fenky Magui, poté ležel do chvíle, než vydechla naposledy.

Antonella Modasjasz následně celou událost zveřejnila na Facebooku, kde v rozhořčeném příspěvku uvedla, že za smrt jejich fenky může právě pyrotechnika a nezodpovědní lidé.

„Strašně moc jsme ji milovali. Jmenovala se Magui a zemřela. Jelikož už byla stará, špatně snášela rány způsobené pyrotechnikou. Byla z nich velmi vyděšená. Obvolali jsme snad všechny veterináře v Esguelu, ale nepomohli nám. Fenka zemřela v náručí mého syna, který mě stále prosil, abych zavolala někoho, kdo Magui pomůže. Je to pro nás velmi bolestivé, protože odešel člen naší rodiny a my s tím nemohli nic udělat,“ vyznala se Antonela Modasjasz ze své bolesti na sociální síti.

Zdroj: Facebook.com | ADAE Na smutný příběh upozornila organizace na ochranu zvířat

Smutný příběh rodiny Modasjaszových následně zviditelnila na svých facebookových stránkách argentinská organizace ADAE, která se zabývá ochranou zvířat. Tento příspěvek vzbudil zejména mezi majiteli domácích zvířat velkou vlnu nevole. Do dnešní doby jej sdílelo takřka 15 tisíc rozhořčených lidí.

Máte doma také čtyřnohého mazlíčka? Prozraďte nám do komentářů, jaké jsou vaše zkušenosti se zábavní pyrotechnikou.

Autor:
Publikováno: 4. 1. 2020 11:00 Nahlásit obsah