Mladý pár adoptoval 8měsíční dvojčátka. Jen den poté je však vrátili

Mladý pár adoptoval 8měsíční dvojčátka. Jen den poté je však vrátili Zdroj: Shutterstock.com

Problémy s početím má v České republice až pětina párů a jinak tomu bohužel není ani v jiných státech po celém světě. Naštěstí pro ty, kteří neměli to štěstí stát se biologickými rodiči, existuje možnost adopce. Pro tuto variantu se rozhodl i mladý pár z Anglie.

Ali Sanders a její manžel Michael nemohli mít své vlastní děti, proto se rozhodli pro adopci dvojčátek. Jak sama Ali vzpomíná, na den, kdy si pro děťátka přijeli, nikdy nezapomene. „Sledovala jsem svého muže, jak nemotorně zapíná pásy u dětských sedaček, přitom ale zářil štěstím,“ řekla Ali.

Ali i Michael byli neplodní, věděli tedy, že to, co se jim právě děje, je obrovský zázrak. O to víc si tohoto významného okamžiku vážili. Vždy toužili po velké rodině a jejich přání se jim jen krátce po Vánocích v roce 2014 vyplnilo a oni si domů odvezli 8měsíční dvojčátka. Jenže jak už to někdy v životě bývá, i ty nejšťastnější chvíle nebývají předzvěstí happyendu.

Jen den po adopci se Ali necítila ve své kůži, navíc ani neměla radost z toho, že se stala matkou. Něco uvnitř jí vědělo, že to takhle být nemá. Michael svou ženu, která vypadala, že trpí depresí, poslal k lékaři. Ten ji vyšetřil a zjistil šokující zprávu – Ali byla těhotná. Nemohla tomu ani uvěřit, vždyť jí i jejímu manželovi celou dobu říkali, že jsou neplodí. Když to Ali pověděla svému muži, ani jeden z nich najednou nevěděli, co mají dělat.

Zdroj: Shutterstock.com Zavolali proto sociální pracovnici, aby ji obeznámili se situací, která u nich právě nastala. Ali se s Michaelem i touto pracovnicí dohodla, že bude nejlepší, když adoptovaná dvojčátka vrátí. Proces adopce ještě nebyl dokončen, z právního hlediska to tedy bylo možné. „Řekla jsem sociální pracovnici, že se prostě nezvládnu postarat o dvojčata, a ještě o své vlastní dítě. Cítila jsem se provinile. Zklamala jsem děti, které už jednou někdo zklamal,“ popisuje situaci Ali.

Příběh tohoto anglického páru v lidech vyvolává rozporuplné pocity. Někteří chování Ali a Michaela odsuzují, jiní je naopak chápou. Ačkoliv Ali po narození synka v roce 2015 trpěla těžkými depresemi, odstupem času věří, že vrácení dvojčátek bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké mohla učinit. Ne pro sebe, ale pro ně.

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2020 15:33 Nahlásit obsah