Pohotová servírka zachránila v restauraci týraného chlapce. Pomohl tajný vzkaz psaný na ubrousku

Pohotová servírka zachránila v restauraci týraného chlapce. Pomohl tajný vzkaz psaný na ubrousku Zdroj: Twitter.com

Servírka Flavaine Carvalho z amerického Orlanda udělala na Nový rok dobrý skutek. Když 1. ledna v restauraci Mrs. Potato obsluhovala jednu rodinu, všimla si smutného 11letého chlapce, který nesnědl ani sousto. Tento chlapec měl navíc modřiny na těle. Díky vzkazu na ubrousku Flavaine zjistila, že hoch potřebuje pomoc a zavolala policii.

Flavaine Carvalho neměla být původně vůbec v práci

Měla to být služba jako každá jiná. Tentokrát ale servírka Flavaine Carvalho, která 1. ledna v restauraci Mrs. obsluhovala zákazníky a která neměla původně na Nový rok do práce vůbec přijít, udělala nečekaně dobrý skutek. Když na oběd přišla jedna rodina, nemohla si nevšimnout smutného chlapce se šrámy na těle.

Zdroj: Twitter.com Její podezření, že je s ním něco v nepořádku, podpořil fakt, že se chlapec po celou dobu nedotknul jídla a pouze smutně koukal před sebe. Když se Flavaine Carvalho přišla jeho rodičů zeptat, zda je s jídlem něco v nepořádku, odpověděli pouze, že si jej chlapec sní doma.

Chlapci podstrčila ubrousek s tajným vzkazem

Celá situace přišla Flavaine velmi zvláštní. Nemluvný hoch měl totiž škrábance a modřiny na rukách i v obličeji. Proto mu nenápadně podstrčila ubrousek, na který mu napsala tajný vzkaz. Servírka se chlapce ptala, zda je v pořádku a zda nepotřebuje pomoc. Když si chlapec tajný vzkaz přečetl, okamžitě přikývl.

Zdroj: Twitter.com “Něco mi říkalo, ať to udělám. Nemohla jsem ho nechat jen tak odejít, aniž bych mu nepomohla,” řekla Flavaine Carvalho následně médiím.

Policisté odhalili týrání, rodiče jsou ve vazbě

Poté, co chlapec na tajný vzkaz reagoval souhlasným kývnutím, servírka zavolala do restaurace Mrs. Potato policii. Strážci zákona chlapce na místě vyslechli a zjistili, že jej rodiče pravidelně týrají. Za trest mu zakazují jídlo, věší ho hlavou dolů nebo mlátí koštětem. Chlapec i se svou sestrou byli rodičům na místě odebráni, Jejich matka a nevlastní otec šli do vazby. Momentálně jsou obviněni z týrání a zanedbávání dětí.

Zdroj: Twitter.com “Oceňujeme Flavaine Carvalho za to, že se nesnažila před tím, co se děje, zavírat oči a že dětem pomohla. Kdyby tak neudělala, je nanejvýše pravděpodobné, že dnes bychom vyšetřovali už vraždu,” uvedl šéf orlandské policie Orland Rolon. Strážci zákona z Orlanda navíc o celém případu informovali na svém Twitteru.

Autor:
Publikováno: 19. 1. 2021 11:52 Nahlásit obsah