Slovenští policisté zachránili štěňátko uvězněné v rozpáleném autě. Zvíře bylo malátné a nereagovalo na lidský hlas

Slovenští policisté zachránili štěňátko uvězněné v rozpáleném autě. Zvíře bylo malátné a nereagovalo na lidský hlas Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv ochránci zvířat apelují, aby chovatelé nenechávali v létě své mazlíčky během nakupování v uzavřeném autě na přímém sluníčku, takové případy se bohužel stále dějí. Svědčí o tom nedávný případ z Rimavské Soboty, kdy slovenští policisté museli z uzavřeného vozu zachránit dokonce malé štěňátko. Celý příběh má naštěstí dobrý konec.

Štěňátka v autě si všimli kolemjdoucí

Smutný pohled se v pátek 9. července naskytnul náhodným kolemjdoucím v ulicích Rimavské Soboty. V jednom zaparkovaném autě, které stálo na přímém sluníčku, se totiž nacházelo malé kňučící štěňátko. Všímaví lidé však neváhali a na místo zavolali slovenskou policii. 

“Hlídka obvodního oddělení policie v Rimavské Sobotě byla povolána k zaparkovanému autu, na které svítilo slunce. Uvnitř bylo malé kňučící štěně, které bylo malátné a které následně omdlévalo, až přestalo reagovat na lidský hlas,” popsali slovenští policisté na svém oficiálním facebookovém profilu.

Policisté museli rozbít okénko, aby psa zachránili

Strážci zákona z Rimavské Soboty se nejprve pokusili telefonicky kontaktovat majitele zaparkovaného vozidla. Jelikož se jim to nepodařilo, rozbili okénko zaparkovaného automobilu a psa z rozpáleného vozu vysvobodili. Štěňátko přesunuli do stínu, kde mu dali vodu.

Zdroj: Shutterstock “Nikdy děti, ovšem i zvířata nenechávejte v těchto horkých letních dnech bez dozoru v autě. Může to mít fatální následky. V případě, že uvidíte někoho uvězněného ve vozu, neváhejte zavolat na tísňovou linku. Třeba tak pomůžete zachránit zdraví nebo život. A je jedno, zda to bude člověk, nebo zvíře!” apelovali na Facebooku slovenští policisté. 

Rozbití skla automobilu? Podle policistů může jít o protiprávní jednání

Na otázku, zda místo telefonického volání na tísňovou linku rovnou nerozbít sklo zaparkovaného automobilu, nelze podle slovenských policistů jednoznačně odpovědět. Právě rozbitím skla se totiž člověk kromě záchrany zdraví či života může dopustit protiprávního jednání poškození cizího majetku. Majitel vozidla by tak po něm mohl následně požadovat odškodnění.

“Pokud by však šlo o případ extrémní nouze a byly by splněny veškeré zákonné podmínky pro takové jednání, mohl by takto postupovat i občan. Je však na zvážení, zda takové jednání splňuje všechny podmínky protiprávnosti v případě extrémní nouze. Každý případ je třeba posoudit individuálně,” zakončili slovenští strážci zákona.

Zdroj: Facebook Policie Slovenské republiky

Autor:
Publikováno: 14. 7. 2021 14:20 Nahlásit obsah