Video ukazuje, jak pes zapálil kuchyň. Jako odstrašující příklad zveřejnili záznam z kamery hasiči Karlovarského kraje

Video ukazuje, jak pes zapálil kuchyň. Jako odstrašující příklad zveřejnili záznam z kamery hasiči Karlovarského kraje Zdroj: Shutterstock

Nechávat o samotě čtyřnohého mazlíčka v malém bytě se rozhodně nevyplácí. Dokazuje to případ, který se ve středu 8. září stal v Sokolově na Karlovarsku. Majitel zde v bytě nechal o samotě dva psy většího vzrůstu, z nichž jeden zapnul sporák a zapálil kuchyň. Celou událost nasnímala domácí kamera, a tak se na odstrašující video můžete podívat i vy.

Hasiči Karlovarského kraje před několika dny vyjížděli k požáru malého bytu v Sokolově. Tentokrát nebyly viníky požáru elektrický zkrat, spotřebič zapomenutý v zásuvce ani hořící svíčka. Hořet začalo kvůli neposedným psům, kteří byli zavření sami v bytě a hledali v kuchyni něco k snědku.

Majitel nainstaloval do svého bytu online kameru, aby měl své dva chlupáče pod dozorem, když je zrovna v práci. 33letému muži, který pracuje jako nemocniční údržbář, však stačila chvilka nepozornosti, a jeden z jeho psů vyskočil v kuchyni na sporák a omylem jej zapnul.

Na sporáku začalo následně hořet plastové nádobí a poté se vzňalo i vybavení kuchyně. Všímaví sousedé bytového domu naštěstí včas zaznamenali, že se z jedné bytové jednotky line kouř, a tak okamžitě zavolali hasiče. Profesionálové si s požárem rychle poradili, díky čemuž se oheň nerozšířil po celém bytě. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil a škoda způsobená ohněm nebyla příliš vysoká.

Zdroj: Shutterstock Mezitím si celé události všimnul na online kameře také majitel bytu, který co nejrychleji přijel z práce domů. Hasiči Karlovarského kraje, kteří při požáru zasahovali, zveřejnili se svolením chovatele psů záznam z kamery jako varování pro ostatní. 

Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události. Spotřebiče bývají vybavené elektronickými zámky, které nedovolí nechtěné zapnutí, je potřeba tuto ochranu používat. Velmi efektivním prostředkem, který sice nezabrání vzniku požáru, ale dokáže včas upozornit na vznikající požár, jsou detektory. Právě včasné zpozorování a ohlášení požáru může zabránit rozšíření a tím i velkým škodám či dokonce zranění,” apelují na všechny lidi, kteří ve svém domě či bytě nechávají zvířata bez dozoru, hasiči z Karlovarského kraje.

Podívejte se i vy na video, jak pes v Sokolově zapálil kuchyň. Celá tato událost naštěstí dopadla dobře - bez zranění a větších škod na majetku. Pokud ale doma chováte čtyřnohé mazlíčky, neměli byste podle hasičů nic nechávat náhodě a rozhodně byste měli dbát na požární bezpečnost.

Zdroj: Hzscr.cz

Autor:
Publikováno: 13. 9. 2021 12:45 Nahlásit obsah