Video ze srážky trolejbusu a tramvaje v Brně: Za nehodu mohla technická závada

Video ze srážky trolejbusu a tramvaje v Brně: Za nehodu mohla technická závada Zdroj: novinky.cz

Jen málokomu unikla zpráva o strašlivé nehodě trolejbusu a tramvaje téměř ve středu města Brna. Během této nehody bylo zraněno 40 lidí, z toho až 13 lidí těžce a středně. Bezprostředně po nehodě byli tito lidé rozvezeni do brněnských nemocnic a bohužel mezi nimi byly i dvě děti.

Dle dostupných informací jsou na tom vážně i oba dva řidiči městské hromadné dopravy. Celý incident se stal v pondělí přesně ve 13:44 v Křenové ulici u zastávky Masná a provoz po této komunikaci byl uzavřen až do večerních hodin.

Zdroj: novinky.cz Po důkladném vyšetřování se však ukázalo, že za nehodu nemohla matka s kočárkem, které se snažil řidič trolejbusu vyhnout, jak zněla prvotní verze nehody, ale technická závada na vozidle. Policie tuto nehodu tedy dále řeší jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti, avšak i nadále pracuje s více možnými variantami, proč k nehodě vůbec došlo.

Jak se také ukázalo, zraněných mohlo být daleko více, protože tramvaj, do které trolejbus narazil, byla prázdná s označením jako služební jízda. Jak tato hrozivá nehoda vypadala se můžete podívat ve videu níže:

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2019 14:06 Nahlásit obsah