Jednoduché cviky pro štíhlá lýtka: Zaručují pěkný tvar a zmenšení objemu

Jednoduché cviky pro štíhlá lýtka: Zaručují pěkný tvar a zmenšení objemu Zdroj: Shutterstock.com

Jsou vaším snem štíhlá, pevná a krásně tvarovaná lýtka? Pusťte se do pravidelného cvičení. Jestliže své lýtkové svaly protáhnete na několik minut denně, odvděčí se vám pěkným tvarem i zmenšením objemu. Které cviky pro štíhlá lýtka byste tedy měla zařadit do svého denního plánu?

Máte silnější lýtka? Věnujte se jejich pravidelnému procvičování

Pravidelné procvičování lýtkových svalů je pro spoustu žen nemyslitelné. A to z prostého důvodu. Obrovskou pohromu pro ně představují vyrýsovaná a svalnatá lýtka, která oplývají jasnou konturou svalu. Takto vypracovaná lýtka vypadají nelichotivě především v šatech a sukních.

I když budete své lýtkové svaly pravidelně procvičovat, nemusíte se však vůbec bát toho, že budou výrazné a svalnaté. Za tímto účelem však nechoďte do posilovny. Inspirujte se následující sérií cviků, které můžete ve stoje cvičit v pohodlí domova. Tyto cviky vám pomohou zejména tehdy, máte-li silnější lýtka. Při pravidelném procvičování budou vaše lýtkové svaly štíhlejší, pevnější i pěkně tvarované.

Klasické výpony

Na procvičování lýtkových svalů jsou nejlepším cvikem výpony. Postavte se v mírném rozkroku bosá na rovnou podložku, narovnejte záda a nadechněte se. S výdechem se vytáhněte na špičkách, co nejvýš můžete. S nádechem se opět vraťte dolů, ale patu nechte mírně nad podložkou. Tento cvik opakujte celkem desetkrát.

Tip: Výpony nemusíte provádět s oběma nohama naráz. Zkuste své nohy při cvičení výponů pravidelně střídat. Abyste se skutečně soustředila na procvičování lýtek, a ne na balanc, můžete se klidně při tomto cvičení opřít oběma rukama o zeď.

Výpony na schodech nebo se zátěží

Pokud chcete svá lýtka procvičit intenzivněji, cvičte klasické výpony s kilovými činkami. Využít můžete také protiskluzový stupínek nebo schody, na kterých protáhnete své lýtkové svaly v mnohem větším rozsahu.

Chůze a běh po špičkách

K hezčím a štíhlejším lýtkům vám pomůže také obyčejná chůze po špičkách. Jde o jednoduché procvičení lýtkových svalů, kterému se můžete věnovat klidně každé odpoledne nebo večer po dobu půl hodiny.

Pokud chodíte pravidelně běhat ven, v rámci svého tréninku si naordinujte také pětiminutový běh po špičkách. Svá lýtka však procvičíte i tak, že si doma po špičkách na několikrát vyběhnete schody.

Výpady se zdviženým kolenem

Náročnějším cvikem, který vám zformuje a zeštíhlí lýtka, jsou výpady, při nichž zdvihnete přední nohu v koleni a zadní nohu postavíte na špičku. Každou nohu v rámci tohoto cviku procvičte celkem desetkrát.

Výskoky a skákání přes švihadlo

Vzhled lýtek pozitivně ovlivňuje také klasické skákání přes švihadlo. Nemáte-li švihadlo zrovna po ruce, zaměřte se na běžné výskoky. Postavte se na podložku do mírného rozkroku, narovnejte záda, zpevněte střední část těla a začněte skákat. Prokládejte přitom tři malé poskoky se dvěma vyššími výskoky. Opakujte celkem desetkrát.

Tip: Před cvičením i po cvičením si své lýtkové svaly řádně protáhněte. Předejdete tím křečím, ke kterým jsou lýtka velmi náchylná.

Autor:
Publikováno: 20. 11. 2019 12:09 Nahlásit obsah