Záchranáři vysvobodili z podzemí 6 malých štěňátek: Video, které při záchranné akci natočili, vás chytne za srdce

Záchranáři vysvobodili z podzemí 6 malých štěňátek: Video, které při záchranné akci natočili, vás chytne za srdce Zdroj: Winkgo.com

Pouze hrstka lidí dobrovolně riskuje svůj život nebo zdraví. Patří k nim také záchranáři z americké neziskovky Hope for Paws, kteří pravidelně pomáhají zvířatům v nouzi. Velká poklona jim patří za záchranu malých štěňátek uvězněných v podzemní jeskyni. I když tito zvířecí záchranáři berou svou práci samozřejmě, zaslouží si za ni obrovskou medaili.

Riskovat své zdraví za záchranu nevinných stvoření je pro pracovníky neziskové organizace Hope for Paws běžná věc. Zvířata zachraňují kdykoliv a kdekoliv. Důkazem toho je následující velmi dojemná událost.

Zdroj: Winkgo.com Zakladatel této organizace Eldad Hagar byl zrovna na pohřbu své velmi dobré přítelkyně a spolupracovnice Lisy M. Ashové, když mu zazvonil telefon. Neznámý člověk jej naléhavě prosil, aby zachránil štěňátka, která uvízla v jeskyni. Eldad neváhal ani minutu a vydal se ještě se svou další kolegyní na jejich záchranu.

Když dojeli na místo, záchranáři se nejprve snažili nalákat malá štěňátka na kousky masa. I když některé odchytili, zbývající štěňata utekla tunelem zpátky do zadních jeskynních prostor. Kvůli tomu se pro Eldada a jeho kolegyni stala záchrana těchto nevinných stvoření ještě obtížnější a nebezpečnější.

Zdroj: Onegreenplanet.com Aby se záchranáři k vyděšeným pejskům dostali, museli odkopat více než pět metrů zeminy. Nakonec se jim podařilo odchytnout všech šest štěňátek, která v jeskyni bezprizorně žila. Celá záchranná akce dopadla skvěle a také záchranáři z neziskové organizace Hope for Paws byli s jejím průběhem velmi spokojeni. Opuštěná štěňátka navíc dostala nový domov, kde jim nechybí plná miska ani vřelá lidská náruč.

Prohlédněte si video z této záchranné akce. Psím záchranářům za ni patří obrovský dík!

Autor:
Publikováno: 22. 3. 2019 09:57 Nahlásit obsah