Díky alobalu do myčky budou vaše příbory jako nové. Jak tento trik funguje?

Díky alobalu do myčky budou vaše příbory jako nové. Jak tento trik funguje? Zdroj: Shutterstock

Alobal má v domácnosti spoustu využití. A to nejen při pečení. Tato tenká hliníková fólie vám udělá obrovskou službu také v myčce nádobí. Alobal do myčky navrátí život zvláště vašim příborům. Jakým způsobem jej tedy v myčce používat, aby vaše lžíce, vidličky i nože zase vypadaly jako nové?

Konec špinavým a matným příborům po mytí v myčce

Alobal je praktickým pomocníkem do každé domácnosti, který se vyplatí mít stále po ruce. Jeho využití je totiž neskutečné. Pokud vás trápí, že vaše jídelní příbory již nezáří novotou a mají na sobě nehezké šmouhy, alobal jim dokáže navrátit život. Jakým způsobem?

Jestliže jsou vaše příbory po umytí v myčce nádobí špinavé a matné, pomůže vám právě jednoduchý trik s alobalem. Z této hliníkové fólie vytvořte středně velkou kuličku, kterou dejte do stojanu na příbory. Následně spusťte spotřebič naplněný špinavým nádobím a špinavými příbory na klasický mycí cyklus.

Zdroj: Shutterstock Jak trik s alobalem v myčce funguje?

Trik s alobalem v myčce vám usnadní život. Jakým způsobem vůbec funguje? Alobalová kulička zůstane během mycího cyklu v koši na příbory, tudíž vaše příbory nijak nepoškrábe. Tato hliníková fólie interaguje s chemickými látkami obsaženými v tabletě do myčky, tato chemická reakce je intenzivnější i díky teplotě vody.

Dochází k oxidačnímu procesu, díky kterému budou vaše příbory zářivě lesklé a beze šmouh a budou opět vypadat jako nové. Právě tento podobný trik nachází využití i při leštění stříbra. Alobal v myčce tak předejde tomu, aby na příborech zůstaly matné, nebo dokonce rezavé skvrny. Počítejte ovšem s tím, že prostřednictvím tohoto triku nezachráníte příbory, které již na sobě mají rozsáhlé skvrny od rzi.

Zdroj: Tasteofhome.com

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2023 14:43 Nahlásit obsah