Neobvyklý experiment: Muž pil celý měsíc 10 plechovek coly denně

Neobvyklý experiment: Muž pil celý měsíc 10 plechovek coly denně Zdroj: dailymail.co.uk

Není pochyb o tom, že pravidelné pití slazených perlivých nápojů neprospívá lidskému zdraví. O této skutečnosti se chtěl na vlastní kůži přesvědčit George Prior z amerického Los Angeles, který se pustil do neobvyklé výzvy. Celý jeden měsíc pil litry colových nápojů. Každý den si konkrétně dopřál 10 plechovek Coca-Coly. Co to udělalo s jeho zdravím?

Experiment, který stojí za zamyšlenou

Cola patří k nejoblíbenějším nápojům na světě. Ačkoliv skvěle chutná, ve vyšším množství nám dokáže uškodit. Účinky působení tohoto nejoblíbenějšího nápoje na světě, který má vysoký podíl cukru, se rozhodl sám na sobě demonstrovat Američan George Prior. Tento muž z Los Angeles na základě své výzvy vypil každý den v průběhu jednoho měsíce celkem deset plechovek Coca-Coly. Jeho proměna na závěr experimentu stojí za zamyšlenou.

Zdroj: Numaniaticos.com

Deset plechovek coly denně a k tomu paleo dieta

I když George Prior pil colu každý den po litrech, vedle svého experimentu se rozhodl zdravě stravovat. Po celých třicet dnů se zaměřil na paleo dietu, která se inspiruje stravou pravěkých lidí. V jeho jídelníčku byste tak našli maso, vnitřnosti, ryby, vejce, ovoce, zeleninu, ořechy, semena nebo zdravé rostlinné oleje.

Nárůst váhy a zvýšení krevního tlaku

Před experimentem George vypadal skvěle, jeho postavu by mu mohli závidět i muži mladších ročníků. Po třiceti dnech pravidelného pití colových nápojů však viditelně přibral a narostlo mu hlavně bříško.

„Má váha za měsíc vzrostla o více než deset kilogramů. Navíc jsem se bál toho, že jsem se na cole stal závislým, protože jsem cítil intenzivní touhu po pití tohoto nápoje. Kvůli cole jsem navíc měl pocit sytosti, a tak jsem neměl potřebu tolik jíst,“ popisuje muž svůj experiment. Kromě nárůstu váhy se mu zvýšil také krevní tlak. Na začátku experimentu měl jeho krevní tlak hodnotu 129/77 a na konci celých 145/96.

Zdroj: Numaniaticos.com Zamyšlení na tím, kolik cukru denně přijímáme

Čeho chtěl George Prior prostřednictvím svého experimentu dosáhnout? Podle svých slov chtěl vyzvat veřejnost k tomu, aby uvážila, jaké množství cukru do sebe spolu s potravou a pitím každý den dostává.

„Lidé by si měli být vědomi škodlivých účinků nadměrné konzumace cukru na jejich zdraví. I pravidelná konzumace colových nápojů je obrovskou zátěží pro jejich tělo. Chtěl jsem všechny upozornit na to, že někdy stačí omezit přísun cukru, abychom byli zdravější,“ vysvětluje George Prior.

Autor:
Publikováno: 28. 1. 2020 09:40 Nahlásit obsah