Jak udržet váš bazén čistý za pomoci věcí, které máte v domácnosti? Úplně jednoduše

Jak udržet váš bazén čistý za pomoci věcí, které máte v domácnosti? Úplně jednoduše Zdroj: Shutterstock

Léto je období, během kterého si užíváme teplého počasí. Po nekonečně dlouhé zimě je příjemné na sebe obléknout jen šortky, tílko a sandálky a v tomto pohodlném outfitu se vydat na nějakou super grilovačku k přátelům. A nejlépe k těm, co mají na zahradě bazén.

Léto si nejvíce užívají právě ti, kteří mají na své zahradě bazén. Když se hodnoty na teploměru vyšplhají nad 30°C, jako tomu bylo v posledních dnech, není nic lepšího a osvěžujícího, než skočit do bazénu po hlavě a po dlouhém dni v práci se pořádně zchladit a zrelaxovat.

Jenže vlastnit bazén není jen legrace, ale také velká zodpovědnost. Musíme se o něj dostatečně starat, protože když tomu tak není a péči o vodu zanedbáme, může se voda zkazit a objeví se zelený nádech. Naštěstí pro všechny z nás, kteří bazén vlastní a tato představa je pro ně noční můrou, existuje několik triků, které vám s péčí o váš bazén pomohou snadno, rychle a především levně.

Punčocháče

Věřte nebo ne, silonové punčocháče nemusíte jen oblékat, když je vám chladno. Ačkoliv máte filtr, který vaši vodu čistí od listí a jiných nečistot, některé jsou tak malinké, že je nedokáže pobrat. A právě od toho jsou tady tyto punčocháče, které připevníte k filtru. Proti punčochám nemají jemné nečistoty žádnou šanci.

Křemelina

Pro ty z vás, kteří mají ve svém bazénu pískový filtr, zkuste tento malý trik – přidejte do něj lopatku křemeliny. Křemelina zachytí drobné nečistoty mnohem lépe než filtr, a tak váš bazén zůstane čistý dlouhou dobu. Zdroj: Shutterstock

Tenisový míček

Používání nejrůznějších opalovacích přípravků může vaši vodu v bazéně také poznamenat. Mohou se vytvořit olejovité usazeniny, kterých byste si pouhým okem třeba ani nevšimli. Nejenomže to může vaši vodu zkazit, ale především to přilákává hmyz. V tomto případě vezměte jeden nebo dva tenisové míčky (záleží na velikosti vašeho bazénu) a vhoďte je do bazénu. Povrch míčku dokonale pohltí mastný film a bude po problému.

Jestliže vás spíše trápí rezavé skvrny na vašem žebříku, který vede do bazénu, zkuste jej namísto drahých produktů vyčistit octem anebo jedlou sodou.

Autor:
Publikováno: 12. 7. 2021 12:19 Nahlásit obsah