Zemřel slavný ostravský herec Norbert Lichý. Bylo mu 59 let

Zemřel slavný ostravský herec Norbert Lichý. Bylo mu 59 let Zdroj: Shutterstock

Do hereckého nebe navždy odešel český herec malých velkých rolí Norbert Lichý. O jeho odchodu informovalo ve čtvrtek 18. ledna 2024 na svém webu ostravské Divadlo Petra Bezruče.

“S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás opustil náš kolega Norbert Lichý. Informaci divadlu potvrdila rodina, které vyjadřujeme upřímnou soustrast,” uvedlo konkrétně ostravské divadlo.

Norbert Lichý se narodil 29. prosince 1964 v Ostravě. K herectví a divadlu měl velmi blízko již od dětství, protože jeho táta Saša Lichý byl režisérem, hercem a dramatikem. Už ve svých devíti letech Norbert poprvé vystoupil na ostravské scéně Divadla Petra Bezruče. Toto divadlo se od roku 1987 stalo jeho domovskou scénou.

Díky svému divadelnímu umění získal Norbert Lichý Cenu Thálie, kterou v roce 2009 obdržel za roli Mendela Singera v inscenaci Job. V Divadle Petra Bezruče jste jej mohli vidět také v roli Lízala v Maryši bratří Mrštíků, Sládka v Havlově Audienci, Harpagona v Moliérově Lakomci nebo pana Kopfrkingla ve Spalovači mrtvol.

Norbert Lichý se nesmazatelně zapsal také do světa českých seriálů a filmů. Zahrál si například v seriálu Volha, Slunečná, Lajna, Ohnivý kuře, Doktor Martin nebo Cirkus Bukowsky. Co se filmů týče, zazářil například v Lidicích (2011), Okresním přeboru - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Zakázaném uvolnění (2014), Hastrmanovi (2018) či Amnestii (2019).

Oblíbený český herec Norbert Lichý zemřel v úterý 16. ledna 2024 v Ostravě ve věku 59 let. Čest jeho památce!

Zdroj: Csfd.cz, Denikn.cz, Novinky.cz
Autor:
Publikováno: 19. 1. 2024 13:46 Nahlásit obsah