Jaké je vaše dítě podle znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodilo?

Jaké je vaše dítě podle znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodilo? Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv děti přicházejí na svět s určitými geneticky získanými vlastnostmi, jejich osobnost z jisté části také tvoří znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodily. Jaké jsou tedy základní rysy jednotlivých znamení?

Beran

Jak samotné pojmenování tohoto znamení napovídá, bude se jednat o tvrdohlavé dítě, které nerado na něco čeká. U všeho musí být, avšak u ničeho příliš dlouho nezůstane. Dítě narozené v tomto znamení rádo bývá vůdcem celé své dětské partičky. Je to tím, že vzbuzuje přirozenou autoritu a na druhou stranu není tolerantní a cizí názory příliš neuznává.

Býk

Tyto děti jsou již od počátku pilné, vytrvalé a spolehlivé, což jsou vlastnosti, které je doprovází i po zbytek života. Býci milují řád a stabilitu, proto k těmto dětem tak i přistupujte. Když s nimi jednáte tak, jak si zaslouží, stanou se z nich nejhodnější děti na světě, v opačném případě se z vašeho drobečka stane tvrdohlavý vztekloun, se kterým jen tak nepohnete.

Blíženec

Hned na začátku je důležité si uvědomit, že vaše dítě Blíženec má v sobě dvě osobnosti. Miluje společnost, akci a být středem pozornosti. Děti narozené v tomto znamení mají zpravidla spoustu kamarádů i kamarádek. Umí být roztržití a nesoustředění, což je důvod, proč u žádné aktivity příliš dlouho nevydrží. Dávejte si jako rodič také pozor na lhaní, které je bohužel těmto dětem blízké. Začíná to nevinnými hloupostmi, které se později mohou vyvinout ve velký problém.

Zdroj: Shutterstock Rak

Tohle znamení je samo o sobě velmi citlivé a křehké, což se u dětí projeví ještě více. Milují své rodiče, svůj domov, své domácí mazlíčky a jsou také velmi starostlivé a pečující. Ke svému štěstí potřebují stabilitu, protože jakékoliv delší odloučení od opravdových kamarádů či rodiny může být pro ně velmi stresující. Myslete na to, že tito andílci sami v sobě nosí strach z neznámého, nevystavujte je proto těmto situacím záměrně. Raději u nich postupně začněte prohlubovat samostatnost a nezávislost.

Lev

Malý Lvíček je od narození přirozený vůdce celé „smečky“. Je to ten typ dítěte, které nelze jen tak přehlédnout a většinou utkví dospělému člověku v paměti. Miluje totiž pozornost a u všeho musí být jako první. Z ničeho nemá strach a je odvážný. Je však potřeba tohle malé dítko neustále hlídat, protože ve své hlavičce vymýšlí nejrůznější lumpárny. Srší z něj energie a hravost. Avšak velmi těžce nese nějakou kritiku, proto s tímto velmi opatrně a naučte jej, že jsou důležití i jiné lidé a děti než jen on.

Panna

Tyto děti jsou od malička velmi pracovité a pečlivé. Rády pomáhají, kde můžou a ve škole jsou zpravidla velmi bystré, pořádné a ctí autoritu. Naučte však dítě Pannu, že chyby nejsou projevem selhání, ale toho, že se opravdu snažilo a že i z vlastních chyb se může člověk dobře poučit.

Váhy

Děti Váhy jistě potěšíte návštěvou divadla, zajímavou knihou či hudebním představením. Již od mala totiž mají cit pro kulturu. Jsou to přátelské a společenské děti, které mají spoustu kamarádů. Jak již samo znamení napovídá, Váhy jsou nerozhodné a váhavé, a to dokonce i v naprosto jednoduchých věcech. Ukažte tedy svým dětem, že před problémy a úkoly nelze utíkat do nekonečna. Naučte je zodpovědnosti a s rozhodováním jim pomozte.

Štír

Malí Štíři jsou nebojsové již od útlého věku. Do všeho se ihned hrnou a zaleknou se jen máločeho. Ve svém životě oceňují spravedlnost a pravdu. Jestliže je vaše dítě narozené v tomto znamení, čekejte klidnou osobu, která bude chránit slabší. Dávejte si také velký pozor na vše, co Štírovi řeknete. Je to jedno z nejcitlivějších znamení zvěrokruhu a každá křivda či ošklivé slovo jej velmi zraňuje.

Střelec

Střelec je znamení, které miluje dobrodružství, a proto tyto děti oplývají obrovskou dávkou zvědavosti. Jen máločeho se bojí a jsou velmi přátelští k dětem i dospělým. Právě kvůli těmto vlastnostem mají od mala problém s autoritou a přikazováním. Mnohem snadněji se s nimi dohodněte pomocí domluvy a kompromisu. Jsou optimističtí, se smyslem pro humor, avšak pro slovo nejdou daleko. Naučte je tedy zodpovědnosti a zásadám společenského chování.

Zdroj: Shutterstock

Kozoroh

Kozorohové nebývají rádi středem pozornosti, proto je také skoro nikdy nenajdete ve středu dění. Bývají to právě ty klidné děti, které sedí okolo. Jsou to cílevědomé děti, které oplývají zodpovědností a spolehlivostí. Díky těmto vlastnostem si více rozumí se staršími dětmi, které také vyhledávají.

Vodnář

Děti v tomto znamení jsou jednoduše originální každým coulem. Jsou to tvůrčí a vynalézavé osůbky, které si chtějí dělat vše po svém. Nesnášejí konzervativní jednání, na druhou stranu se na svět dívají až příliš idealisticky. Očekávejte tedy, že vás vaše dítko bude každý den zahrnovat bláznivými a šílenými nápady. Podporujte jeho osobnost a sny, ale ukažte mu, že za vše ve své životě je zodpovědný.

Ryba

Malé Ryby jsou vodní znamení, které je citlivé a vnímavé. Ranit je či jim nějak ublížit, je velmi jednoduché. Milují svou rodinu a jsou ochotné udělat vše, aby v očích svých rodičů byly dokonalé. Ke svému životu potřebují lásku a oddanost. Naučte své děti mluvit o svých citech a vysvětlete jim, že ne všichni na světě jsou tak laskaví a hodní jako oni nebo vy.

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2022 14:50 Nahlásit obsah