Hubnutí chůzí: Plán, jak zhubnout 5 kilogramů za měsíc

Hubnutí chůzí: Plán, jak zhubnout 5 kilogramů za měsíc Zdroj: Shutterstock

Zhubnout chůzí 5 kilogramů za měsíc je poměrně realistický cíl. Pokud se chcete do tohoto poměrně nenásilného hubnutí pustit, velmi záleží na vaší důslednosti a samozřejmě také na stravování. Pokud se budete chůzi věnovat každý den, výsledky budou po měsíci rozhodně vidět. Jak tedy začít?

Vytvořte si plán hubnutí chůzí

Po dobu prvního týdne vyrážejte na procházky každý den po dobu 20 minut. Každý týden tuto dobu prodlužujte o dalších 5 minut. Druhý týden tedy choďte 25 minut denně, třetí týden 30 minut denně a čtvrtý týden 35 minut denně.

Rychlost chůze zvyšujte postupně a nenásilně

V začátcích hubnutí chůzí byste měli ujít zhruba jeden až dva kilometry denně. Intenzitu chůze zvyšujte opravdu postupně, ať to hned ze začátku nepřepálíte. Jakmile si však vaše tělo na chůzi zvykne, zvyšujte rychlost chůze, pokud je vám to stále příjemné.

Zdroj: Shutterstock Podpořte hubnutí intervalovou chůzí

Efektivní technikou pro spalování kalorií a zlepšení celkové kondice je tzv. intervalová chůze, kterou při hubnutí chůzí rozhodně vyzkoušejte. Jaký je základní princip intervalové chůze? Zahrnuje střídání rychlejších úseků chůze s pomalejšími úseky nebo odpočinkem.

Tipy, jak začít s intervalovou chůzí

1. Nastavte si intervaly: Začněte s několika minutami pomalé chůze pro zahřátí, následně zvyšte rychlost na intenzivnější chůzi po dobu 1-2 minut. Potom zase přejděte na pomalé tempo po dobu 1-2 minut.

2. Zvyšujte intenzitu: Postupně prodlužujte čas rychlejší chůze a zkracujte dobu odpočinkové pomalé chůze. Například, začněte s poměrem 1:2 (1 minuta rychlejší chůze a 2 minuty pomalé chůze), a postupně se snažte přejít na poměr 2:1 nebo dokonce 3:1, kdy rychlejší chůze bude delší než odpočinek.

Zdroj: Shutterstock

Výhody intervalové chůze

Jestliže se chcete pustit do hubnutí chůzí, intervalová chůze má pro vás řadu výhod. Její rychlejší úseky zvyšují tepovou frekvenci a spalování kalorií, což pomáhá při hubnutí. Střídání intenzit rovněž posiluje srdce a zlepšuje celkovou kondici. Mějte však na paměti, že intervalová chůze může být náročnější nežli tradiční chůze. Jestliže se cítíte přetížení nebo unavení, dejte svému tělu dostatek času na regeneraci a odpočinek.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 21. 2. 2024 09:51 Nahlásit obsah