Jak vypadat štíhlejší? Vyčešte si vlasy anebo zvolte nude barvu

Jak vypadat štíhlejší? Vyčešte si vlasy anebo zvolte nude barvu Zdroj: Shutterstock.com

Pravidelně cvičíte, odepíráte si svá oblíbená jídla, ovšem i přesto nejste se sebou spokojená. Svou postavu si můžete vylepšit, i bez toho aniž byste musela shazovat další kila. Zkrátka zkuste oklamat zrak a vyzkoušejte následujících 10 triků, díky kterým budete opticky štíhlejší až o několik kilogramů. Zabere vám to jenom několik minut.

1. Narovnejte záda

Zdroj: Shutterstock.com Nic nám nedokáže přidat tolik kilogramů navíc, jako špatné držení těla. Pokud chcete vypadat štíhleji, správný postoj je pro vás naprosto klíčovou záležitostí. Takže narovnejte záda, srovnejte ramena, vztyčte hlavu, stáhněte bříško a zatněte zadeček. Rázem budete vypadat až o tři kila lehčí!

2. Oblékněte si svou správnou velikost oblečení

Zdroj: Shutterstock.com Ke štíhlejší postavě vám pomůže naprosto jednoduchý trik, který spočívá v tom, že byste měla nosit svou správnou velikost oblečení. Nikdy tedy nenoste zbytečně velké modely, které vám přidávají kila navíc, ani příliš upnuté oblečení, které naopak zvýrazňuje nedostatky vaší postavy.

3. Obujte si vysoké podpatky

Zdroj: Shutterstock.com Tohoto triku, který dokáže opticky zeštíhlit každou postavu, si je vědoma snad každá žena. A právě proto jsou vysoké podpatky na rozdíl od rovné obuvi tak oblíbené. Takže pokud i vy chcete vypadat štíhleji a svůdněji, rovné balerínky hoďte do kouta. Na místo toho si obujte sexy lodičky nebo sandály s vysokým podpatkem!

4. Dodejte pokožce lehké opálení

Zdroj: Shutterstock.com Jaký je rozdíl mezi bílou a lehce opálenou pokožkou? Právě opálení umí vaše tělo perfektním způsobem zeštíhlit a navíc skryje případné nedostatky. Jestli nechcete čekat na první jarní nebo letní sluneční paprsky, zajděte si do solárka. Anebo použijte samoopalovací krém.

5. Barvu obuvi slaďte s barvou svých nohou

Zdroj: Shutterstock.com Oblékáte si na sebe krátké šaty nebo kratší sukni a přála byste si mít nekonečně dlouhé nohy? Rozhodně to není žádný problém. Vyberte si lodičky nebo sandálky  na podpatku, které budou mít tělovou či béžovou barvu. V chladnějších dnech použijte také silonové punčochy, které budou v téže barvě jako boty. Tento jednoduchý trik vám tak vykouzlí nohy neuvěřitelných délek.

6. Zbavte se dvojité brady správným konturováním obličeje

Zdroj: Brightside.me Nevzhlednou dvojitou bradu chytře zakryjete pomocí make-upu. Při konturování použijte tmavé a světlé odstíny. Světlý odstín naneste pod spodní ret směrem k bradě. Kontury, které jsou o několik odstínů tmavší než vaše přirozená barva pleti, dále naneste od středu krku k jeho stranám, a to ve formě svislých čar. Tyto čáry následně rozetřete do ztracena houbičkou.

7. Stáhněte bříško zeštíhlujícím prádlem

Zdroj: Shutterstock.com Jestli se večer chystáte do společnosti a potřebujete vypadat naprosto famózně v úzkých šatech, které kopírují vaši postavu, není od věci, když použijete zeštíhlující prádlo. Tento typ prádla vám krásně zformuje postavu. Za pár sekund tak budete mít díky němu ploché bříško a zbavíte se nevzhledných faldíků na bocích.

8. Noste oblečení z hladkého a splývavého materiálu

Zdroj: Shutterstock.com Pokud chcete vypadat štíhleji, zamyslete se nad tím, jaké oblečení běžně nosíte. Vyřaďte ze svého šatníku oblečení z velmi hrubých materiálů, které vás opticky rozšiřuje. Raději začněte nosit modely z hladkého a pružného materiálu, které obepínají vaše tělo a opticky vám ubírají několik kilogramů.

9. Zaměřte se na problémové partie a zvolte vhodné střihy oblečení

Zdroj: Shutterstock.com Svou postavu znáte sama nejlépe. Máte tak představu o tom, jaké jsou vaše přednosti a na čem byste měla ještě zapracovat. Své problémové partie proto nesprávným oblečením nezvýrazňujte. Své nedostatky se raději snažte skrýt správně zvolenými modely, které disponují střihy, které sluší právě tvaru vaší postavy. Svým problémovým partiím, jako jsou širší boky nebo větší bříško, určitě při oblékání věnujte velkou pozornost, protože ovlivňují váš celkový vzhled.

10. Dlouhé vlasy si vyčešte do vysokého culíku nebo drdolu

Zdroj: Shutterstock.com Nosíte dlouhé vlasy? Jestli si potřebujete opticky zeštíhlit nebo prodloužit tvář, není nic jednoduššího, než si svou hřívu vyčesat do vysokého culíku. Stejným způsobem vám poslouží také slušivý drdol.

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2019 10:54 Nahlásit obsah