Plastové tyčinky do uší hlásí konec: Pro úpravu make-upu použijte jejich eko varianty

Plastové tyčinky do uší hlásí konec: Pro úpravu make-upu použijte jejich eko varianty Zdroj: Shutterstock.com

Plastové tyčinky do uší nebo chcete-li uchošťoury, my ženy nepoužíváme jenom k čištění uší a odstraňování ušního mazu. Nezastupitelnou roli pro nás mají i při úpravě make-upu. Uchošťoury zkrátka potřebujeme každý den. Jenomže těm plastovým zvoní hrana. Naučme se už teď používat jejich eko variantu, a to bambusové či papírové tyčinky do uší.

Vatové tyčinky bez plastu: Které používat?

Evropská unie nedávno rozhodla o zákazu jednorázových výrobků. Tímto způsobem chce omezit celkový objem plastového odpadu. Už za dva roky tedy můžeme zapomenout na používání jednorázových plastových příborů, brček, nádobí nebo právě plastových tyčinek do uší.

Zdroj: Shutterstock.com Klasickým plastovým tyčinkám do uší bude zkrátka brzy konec. Už teď je ale můžete nahradit jejich eko variantou vyrobenou z přírodních materiálů, která je 100procentně rozložitelná a kompostovatelná. Rozhlédněte se po své oblíbené drogerii a hledejte papírové tyčinky do uší, které jsou vyrobeny z recyklovatelného kartonu a bio bavlny.

Vyzkoušet také můžete bambusové tyčinky do uší, které jsou zase složené z bambusového dřeva a bio bavlny. Díky tomuto složení, jsou eko uchošťoury vhodné i pro alergiky nebo jedince s velmi citlivou pokožkou.

Velmi savá bavlna vhodná pro úpravu make-upu

Tyto eko tyčinky do uší využijete i jako skvělou vychytávku během líčení. Bio bavlna, kterou obsahují, je totiž mimořádně savá, což určitě oceníte při úpravě make-upu. Jakým způsobem je můžete konkrétně používat?

Nanášení rtěnky

Pokud ráda používáte rtěnku, ale často přetáhnete linii svých rtů, pomůže vám právě tyčinka do uší. Naneste rtěnku na tyčinku a s její pomocí linie rtů jednoduše dokreslete.

Zdroj: Pinterest.com

Aplikace očních stínů a úprava očního okolí

Nemůžete zaboha najít štětec na nanášení očních stínů? V tom případě vám pomůže tyčinka do uší. Tato vychytávka vám poslouží i tehdy, když si na řasy nanášíte řasenku a přetáhnete ji. Právě čistou tyčinkou do uší (nebo namočenou do odličovacího mléka) krásně a přesně vyčistíte své oční okolí.

Zdroj: Pinterest.com Tip: Jestli se chystáte na párty nebo na nějakou významnou událost, na které si přejete být dokonalá (ale nemůžete si dovolit s sebou nosit celou paletu očních stínů), naneste si předem na tyčinky své oblíbené oční stíny. Tyčinky pak uzavřete do sáčku. Kdykoli si pak budete chtít upravit make-up a obnovit oční stíny, stačí tyto tyčinky pouze vytáhnout a použít.

Úprava obočí

Tyčinky do uší jsou také skvělou pomůckou k úpravě a vystínování obočí. Výsledek bude mnohem přirozenější, než kdybyste použila klasickou tužku na obočí.

Zdroj: Pinterest.com

Lakování nehtů

Stává se vám, že si při lakování nehtů omylem zalakujete i kůžičku kolem? Nevadí! Namočte tyčinku do uší do odlakovače a pomocí tyčinky následně tuto kůžičku očistěte.

Autor:
Publikováno: 5. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah
Loading...