Vztahové dilema: Co je a co není považováno za nevěru?

Vztahové dilema: Co je a co není považováno za nevěru? Zdroj: Shutterstock

Velmi zajímavým tématem, kterým se spousta vědců zabývá, jsou partnerské vztahy. Tentokrát se zaměřili na nevěru. V rámci výzkumů zpovídali a testovali muže i ženy a přišli na zajímavá fakta. A na ta se podíváme v dnešním článku.

Zjištění, na které přišli, se týkala především toho, co je valnou většinou lidí bráno jako nevěra a jak se její vnímání liší u žen a mužů. Jak výzkumy dopadly?

Co je a co není nevěra?

Možná jste již slyšeli o portále Ashley Madison, který je de facto celý postaven na nevěře. Jedná se o seznamku, kde si zadaní lidé mohou hledat milence a milenky. Co vyšlo v jejich průzkumu?

  • 46 % dotázaných považuje za nevěru poslání nahých fotografií někomu cizímu
  • 29 % považuje za nevěru založení profilu na seznamce
  • 16 % považuje za nevěru komunikaci s ex partnerem

Je líbání nevěra?

Další výzkumy se zaměřily na to, zda lidé považují za nevěru líbání. Muži skončili nerozhodně – 50 % to za nevěru považuje a 50 % nebere líbání jako projev nevěry. U žen to bylo o něco jasnější – líbání považuje za nevěru 73 % dotázaných žen.

Zdroj: Shutterstock

Kdy lidé podvádějí?

Podle portálu Ashley Madison se nejvíce nevěrníků rodí v říjnu, kdy na seznamce přibývá nejvíce nových profilů. A podle vědců je to pochopitelné – skončilo léto a přišel sychravý a nudný podzim, ve kterém se lidé nudí a propadají depresím. Ty často řeší hledáním nového vztahu.

Pokud někdo v tomto období „zaboduje“, bude mít pravděpodobně veselé nevěrné Vánoce. 57 % nevěrníků totiž přiznalo, že k nevěře došlo mezi vánočními svátky a více než 60 % nevěr se provalí během divokých vánočních večírků.

Odborníci na nevěru se také shodují v tom, že nejkritičtějším dnem je samozřejmě pátek, kdy lidé vyráží za nočními zábavami. Může být překvapivé, že druhým nejvíce nevěrným dnem není sobota, ale až úterý.

Je více druhů nevěr?

K tomuto tématu se vyjádřila terapeutka Tammy Nelson. Ta tvrdí, že druhy nevěr máme dva:

  • Ten, u kterého člověk neví, jak ukončit svůj stávající vztah a tak se dopustí nevěry, aby dal tomu druhému důvod k rozchodu.
  • Ten, při kterém sice člověk chce ve vztahu setrvat, ale cítí, že nejsou naplněny fyzické či psychické potřeby. V tu chvíli člověk sklouzne k nevěře, aby chybějící potřeby doplnil.

A jaký je váš názor? Co vy považujete za nevěru a co pro vás naopak nevěra není? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 11. 3. 2022 10:42 Nahlásit obsah