Kategorie Zajímavosti

Článek
8 věcí, které jste o mužském těle nevěděli
8 věcí, které jste o mužském těle nevěděli V mnoha ohledech bývá ženské tělo a jeho fungování pro muže španělskou vesnicí. Co ale mužské tělo? Ač se to nemusí na první pohled zdát, i ono v sobě skrývá několik překvapení, o kterých mnohé ženy neměly dodnes ani tušení.
Článek
Částečné zatmění Slunce 25. října 2022: Úžasnou podívanou sledujte v době mezi 11:12 a 13:23
Částečné zatmění Slunce 25. října 2022: Úžasnou podívanou sledujte v době mezi 11:12 a 13:23 V úterý 25. října 2022 máte možnost na obloze vidět jedinečnou podívanou. Nad územím Česka totiž dojde k částečnému zatmění Slunce. Abyste tento jedinečný úkaz nepropásli, vzhlédněte k nebi kolem poledne. A to přesně v době mezi 11:12 a 13:23.
Článek
Bublinková fólie původně nesloužila k balení předmětů: Kdo ji vymyslel a jak se používala?
Bublinková fólie původně nesloužila k balení předmětů: Kdo ji vymyslel a jak se používala? Bublinková fólie je nedílnou součástí našich životů. Také ji rádi praskáte? Tento průhledný plastový materiál s drobnými polštářky naplněnými vzduchem se v současnosti používá jako obalový materiál při přepravě nebo skladování různých předmětů. Původní využití bublinkové fólie však bylo úplně jiné. Zajímá vás jaké? Toto zjištění vás možná překvapí.
Článek
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella Vybíráte jméno pro své nenarozené miminko? Stačí zalistovat v kalendáři a coby nastávající rodiče máte spoustu možností. Možná vás ale překvapí, že řada států světa má seznam nelegálních či zakázaných dětských jmen. Jak tedy nemohou své miminko pojmenovat rodiče třeba v USA, Austrálii, Španělsku, Itálii nebo Francii?
Článek
Vztahové dilema: Co je a co není považováno za nevěru?
Vztahové dilema: Co je a co není považováno za nevěru? Velmi zajímavým tématem, kterým se spousta vědců zabývá, jsou partnerské vztahy. Tentokrát se zaměřili na nevěru. V rámci výzkumů zpovídali a testovali muže i ženy a přišli na zajímavá fakta. A na ta se podíváme v dnešním článku.
Článek
Znáte středověkou násobilku? Umožňuje násobení na prstech do 9 x 9
Znáte středověkou násobilku? Umožňuje násobení na prstech do 9 x 9 Museli jste se ve škole učit násobení do 10 x 10 zpaměti, jako když bičem mrská? Při násobilce do 9 x 9 však nemusíte využívat pouze memorování. Už jste slyšeli o středověké násobilce? Jde o jednoduché násobení na prstech, které ve středověku s oblibou používali zvláště obchodníci. Na jakém principu toto násobení funguje?
Článek
10 zajímavostí o sprchování, které jste pravděpodobně vůbec netušili
10 zajímavostí o sprchování, které jste pravděpodobně vůbec netušili Většina z nás se sprchuje každý den a někteří dokonce i vícekrát než jednou. V dnešní době je to už téměř zvyk, především to děláme pro naši hygienu. Věděli jste však, že pravidelné sprchování dříve tak obvyklé nebylo? Naopak se jednalo spíše o vzácnost, což si nyní neumíme vůbec představit.
Článek
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli?
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli? Pohádka Princezna se zlatou hvězdou je už po desetiletí stálicí na televizních obrazovkách a zcela jistě si ji užijeme i tyto Vánoce. Od vzniku této oblíbené pohádky uběhlo už 62 let. Jaké bylo zákulisí této pohádky a kdo třeba přišel k úrazu? Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší zajímavosti z pohádky o princezně Ladě a princi Radovanovi.
(9) Načíst více