Kategorie Zajímavosti

Článek
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli?
Princezna se zlatou hvězdou: Co jste o této pohádce nevěděli? Pohádka Princezna se zlatou hvězdou je už po desetiletí stálicí na televizních obrazovkách a zcela jistě si ji užijeme i tyto Vánoce. Od vzniku této oblíbené pohádky uběhlo už téměř 60 let. Jaké bylo zákulisí této pohádky a kdo třeba přišel k úrazu? Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší zajímavosti z pohádky o princezně Ladě a princi Radovanovi.
Článek
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa
No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa Na celém světě existuje nespočet kultur, jejichž tradice se od sebe často liší. Nejvíce nás dokážou šokovat ty milostné. Na rozdíl od naší kultury, kterou utvářelo přísné křesťanství, se africké, či asijské kultury s puritánstvím rozhodně hlavu nedělají. Připravili jsme pro vás osmičku milostných tradic z celého světa, které vás dozajista překvapí.
Článek
Nejbizarnější zajímavostí o Severní Koreji, o kterých jste určitě neměli ani tušení
Nejbizarnější zajímavostí o Severní Koreji, o kterých jste určitě neměli ani tušení Když se řekne Severní Korea, okamžitě se většině z nás vybaví prapodivné zvyky této země v čele s jejím výstředním vůdcem Kim Čong-unem, který jí řídí pevnou rukou. Je to země, která je známa díky totalitnímu režimu a vojenským přehlídkám.
Článek
8 věcí, které jste nevěděli o mužském těle
8 věcí, které jste nevěděli o mužském těle V mnoha ohledech bývá ženské tělo a jeho fungování pro muže španělskou vesnicí. Co ale mužské tělo? Ač se to nemusí na první pohled zdát, i ono v sobě skrývá několik překvapení, o kterých mnohé ženy neměly dodnes ani tušení.
Článek
Také vám vždy vrtalo hlavou, proč jsou v okýnkách v letadlech díry? Už to víme!
Také vám vždy vrtalo hlavou, proč jsou v okýnkách v letadlech díry? Už to víme! Pokud jste už absolvovali cestu letadlem, potom jste si možná povšimli, že u spodního lemu okénka se nachází malá dírka. Nemusíte mít strach, nejedná se o závadu ale o pečlivě promyšlený závěr. Jak to s dírou v okénku vlastně je?
Článek
Oči – co vše jste o nich nevěděli
Oči – co vše jste o nich nevěděli Říká se, že oči jsou bránou do duše. Jsou jedním z nejsložitějších a také nejzajímavějších orgánů našeho těla. Bez očí bychom jen těžko mohli vnímat okolní svět tak dokonale jako s nimi. Co o nich ještě nevíte?
Článek
Fantastické zajímavosti o lidském těle
Fantastické zajímavosti o lidském těle Lidské tělo je fascinující a i přes pokrok ve vědě a medicíně o něm nevíme úplně vše. Dnes jsme si pro vás připravili zajímavá fakta o lidském těle, z nichž některá vás stoprocentně překvapí.
(1) Načíst více