Kategorie Zajímavosti

Článek
Také vám vždy vrtalo hlavou, proč jsou v okýnkách v letadlech díry? Už to víme!
Také vám vždy vrtalo hlavou, proč jsou v okýnkách v letadlech díry? Už to víme! Pokud jste už absolvovali cestu letadlem, potom jste si možná povšimli, že u spodního lemu okénka se nachází malá dírka. Nemusíte mít strach, nejedná se o závadu ale o pečlivě promyšlený závěr. Jak to s dírou v okénku vlastně je?
Článek
Oči – co vše jste o nich nevěděli
Oči – co vše jste o nich nevěděli Říká se, že oči jsou bránou do duše. Jsou jedním z nejsložitějších a také nejzajímavějších orgánů našeho těla. Bez očí bychom jen těžko mohli vnímat okolní svět tak dokonale jako s nimi. Co o nich ještě nevíte?
Článek
Fantastické zajímavosti o lidském těle
Fantastické zajímavosti o lidském těle Lidské tělo je fascinující a i přes pokrok ve vědě a medicíně o něm nevíme úplně vše. Dnes jsme si pro vás připravili zajímavá fakta o lidském těle, z nichž některá vás stoprocentně překvapí.
Článek
18 šokujících faktů o sexu, které jste rozhodně nevěděli!
18 šokujících faktů o sexu, které jste rozhodně nevěděli! Myslíte si, že jste sexuálním expertem a v téhle oblasti vás nemůže už nic překvapit? Jste možná trochu na omylu. Protože věděli jste třeba, že ponožky mohou být zvláštním klíčem k dosažení orgasmů, nebo že lesbičky mají šanci dosáhnout orgasmu o 13 % větší než heterosexuální ženy?
Článek
Mýty a fakta o povaze koček
Mýty a fakta o povaze koček Kočka provází lidstvo už od dob, kdy v prastarém Egyptě někoho napadlo, že z té tygru-podobné věci by bylo príma božstvo. Od těch dob uplynulo v Nilu hodně vody a o kočkách stihlo vzniknout mnoho mýtů i pověr. Které jsou pravdivé? Které ne?
Článek
12 zajímavých faktů o vašem těle
12 zajímavých faktů o vašem těle I když je moderní medicína na pokročilé úrovni, nepřestává nás lidské tělo překvapovat. Víte, jak dlouhé je naše tenké střevo a bez jakých orgánů jsme schopni přežít? Podívejte se a divte se nad těmito a dalšími úchvatnými skutečnosti.
(1) Načíst více