Spojte malíček a palec. Pokud se vám na ruce objeví šlacha, prozradí to o vás jednu věc!

Spousta z vás si možná myslí, že se naše tělo už dávno nevyvíjí. To ovšem není pravda! V našem těle jsou některé části, které jsou pro dnešní život zcela nepotřebné. Naše tělo se jich proto mnohdy samo zbavuje. Důkazem jsou nejen prokleté zuby moudrosti, ale také například důkaz z přiloženého videa, které naleznete níže.

Trik spočívá v tomto: Zkuste se na rukou dotknout palcem a malíčkem. Jestli se vám při dotknutí zvedne na předloktí šlacha, tak to znamená, že je spojena s předloketním svalem palmaris longus. Tuto šlachu už přitom nemá každý! Někteří lidé ji mají pouze na jedné ruce a 10 až 15% lidí tuto šlachu v těle vůbec nenalezne.

Jedná se totiž o další nepotřebný kousek našeho těla, jehož se pomocí evoluce pomalu zbavujeme. Jestli se vám při tomto pokusu na předloktí nic nezvedne, tak se můžete považovat za součást lidské evoluce. My ostatní se pouze můžeme chlubit, že máme v těle šlachu, která postupně zcela jistě vymizí.

Koukněte se na video a napište, jak jste dopadli - nemáte tuto šlachu a patříte tak mezi součást lidské evoluce, nebo ji naopak v těle máte a můžete se chlubit pouze něčím, co za nějakou dobu nikdo mít nebude?

Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Autor:
Publikováno: 28. 9. 2020 15:58 Nahlásit obsah