Neznámá fakta o ženách: Nezamilují se na první pohled a žárlí na konkurentky v červených šatech

Neznámá fakta o ženách: Nezamilují se na první pohled a žárlí na konkurentky v červených šatech Zdroj: Shutterstock.com

Ženy bývají obrovským tajemstvím pro své okolí i samy pro sebe. I když si myslíte, že se stoprocentně znáte, následující fakta vás vyvedou z omylu. Některá vás příjemně či nepříjemně překvapí, v jiných se zcela jistě poznáte. Víte třeba, kolik slov za den řeknete nebo proč jste vysazená na ženy v červených šatech?

Potkala jste ženu v červených šatech? Začnete na ni žárlit

Ženy, které se oblečou do červených šatů, na sebe poutají spoustu pozornosti. A další ženy na ně pořádně žárlí. Tvrdí to alespoň na základě svého experimentu Adam Pazda ze Slovenské akademie věd.  Tento vědec poukazuje na to, že ženy v červených šatech jsou pro ostatní velké konkurentky.

Další ženy na ně podvědomě žárlí a považují je za hrozbu pro svůj vztah. Ženy, které se experimentu Adama Pazdy zúčastnily, se navíc shodly na další věci. Nepřejí si totiž, aby jejich partneři s dámami v červených šatech, které podle nich působí velmi frivolně, vůbec komunikovali.

Zdroj: Shutterstock.com

Máte vysoké IQ? V tom případě budete mít méně dětí

Jak spolu souvisí výše vašeho IQ a počet dětí, které si s partnerem pořídíte? Více než si myslíte. Alespoň podle britského psychologa Satoshi Kanazawy, který vypočítal, že s každými dalšími 15 body inteligenčního kvocientu se vaše touha po dítěti snižuje o celých 25 procent.

Podle Kanazawa je prioritou příliš inteligentních žen kariéra, osobní rozvoj, cestování a další vzdělávání. Až poté následuje touha po rodině. Ženy s příliš vysokým IQ tak často bývají bezdětné, nebo si pořídí pouze jednoho potomka.

Zdroj: Shutterstock.com

Láska na první pohled? To u vás moc nehrozí

O ženách se říká, že to jsou velmi sentimentální stvoření. Ale opak bývá pravdou. Jak jinak byste mohli vysvětlit zjištění, že jenom zlomek žen se zamiluje na prvním rande. Pověstné motýlky v břiše cítí naopak mnohem dříve muži, i když se nám to stydí říct.

Tuto skutečnost dokazuje výzkum psychologů z Pennsylvania State University, kteří sledovali vztahy vysokoškolských studentů. Psychologové chtěli především zjistit, kdo se ve vztahu jako první zamiluje. Jak to dopadlo?

Mezi prvním a čtvrtým rande v tom bylo až po uši 25 procent mužů, ale jenom 15 procent žen. Některé ženy se do svého protějšku nezamilovaly ani po 20 setkáních. Motýly v břiše často pocítily až za mnohem delší dobu. Vzhledem k ženským požadavkům je to zcela pochopitelné.

Pamatujete si lépe, co máte ještě udělat než to, co už jste udělala

Poznáváte se? Ženy na rozdíl od mužů si jsou vědomy svých povinností, a tak si lépe pamatují, co mají v průběhu dne ještě udělat. Tato skutečnost se týká nejen úklidu domácnosti, starosti o děti, ale i klasického zaměstnání.

Podle psycholožky Liany Palermo mají ženy vzhledem ke svým povinnostem velmi vycvičenou paměť. Dokážou tak do ní uložit mnohem více informací nežli muži.

Zdroj: Shutterstock.com

Jste upovídaná. Ale to už asi víte

Jistě pro vás nebude žádnou novinkou zjištění, že ženy jsou mnohem upovídanější nežli muži. A vědci se to rozhodli spočítat. Průměrná žena řekne za den zhruba 20 tisíc slov, zatímco z muže vypadne 7 tisíc slov. Sedí to i ve vaší domácnosti?

Další zajímavá fakta o ženách: Co vás ještě překvapí?

  • Ženy jsou mnohem citlivější nežli muži. Něžnější pohlaví pláče 30krát až 64krát za rok. Muži roní slzy pouze 6krát až 17krát ročně.
  • Ženy emocionálněji prožívají také spánek. Mají více nočních můr nežli muži.
  • Ženy stráví zhruba rok svého života přemýšlením o tom, co si vzít na sebe. Dva roky svého života se pak prohlížejí v zrcadle.
  • Ženy uvěří snáze někomu, kdo je bude objímat alespoň 15 sekund.
Autor:
Publikováno: 17. 6. 2019 10:00 Nahlásit obsah