Jak se žije lidem v Severní Koreji: Mají předepsané účesy a povolenou marihuanu

Jak se žije lidem v Severní Koreji: Mají předepsané účesy a povolenou marihuanu Zdroj: www.asianews.it

V posledních dnech se ve zpravodajství celého světa opět objevuje Severní Korea a její vůdce Kim Čong-un. Ten měl podstoupit náročnou operaci a nyní se tak diskutuje o tom, zda je vůbec naživu. Je jasné, že jeho úmrtí by otřáslo tuhým komunistickým režimem a život obyvatel by se mohl výrazně změnit. Jak se ale nyní žije lidem v KLDR?

Severní Korea je nejuzavřenější země světa, a ačkoliv se v posledních letech snaží pozvolna otvírat turistům, stále je to země, která vzbuzuje mnoho otázek. V zemi vládne komunistická strana v čele s vůdcem Kim Čong-unem, který je potomkem předchozího vůdce Kim Čong-ila. Výrazným znakem státu je tak mohutná propaganda kultu těchto vůdců, kterou si u nás v Česku a tehdejší komunistické Evropě pamatují jen pamětníci.

Dle propagandy se tamním lidem žije skvěle, v zemi je dostatek všeho a všichni v soudržnosti pracují na lepších zítřcích, zatímco společně nenávidí imperialistický západ. Informace, která však přicházejí od tajných služeb a lidí, kterým se podařilo ze země utéct, jsou poněkud střízlivější.

TIP: Jak se žije lidem na nejextrémnějších místech světa? Podívejte se ZDE

Lid zbožňuje svého vůdce. Musí. Zdroj: www.bbc.co.uk

Obyvatelé mnohdy trpí hlady, často je nedostatek i základních potravin a lidé do země tajně pašují americké filmy i muziku. Veškerý život má v rukou vládnoucí strana, která má při ruce armádu, která patří mezi největší na světě. Jakýkoliv odpor vůči režimu má pak dopad nejen na viníka, ale i na celé příbuzenstvo, které končí v koncentračních táborech.

Život v Severní Koreji rozhodně není jednoduchý a obsahuje mnoho bizarností, nad kterými můžeme jenom kroutit hlavou. Níže najdete video, ve kterém jsme se podívali na bizarní zajímavosti o této nejuzavřenější zemi světa.

 A pokud se vám naše video líbí, určitě nezapomeňte sledovat náš Youtube kanál JAKO FAKT, kde pro vás pravidelně připravujeme nová zajímavá videa.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2020 12:00 Nahlásit obsah