Dexting patří k novým trendům v seznamování. V čem je nebezpečný?

Dexting patří k novým trendům v seznamování. V čem je nebezpečný? Zdroj: Shutterstock

V éře digitálních technologií se lidé seznamují jinak, než tomu bylo dříve. Zvláště náročné je navodit v online světě dojem romantiky. Psychologové navíc varují také před novým trendem v seznamování zvaným dexting, který může zhatit vaše vyhlídky na normální partnerský vztah.

Co je dexting? Online randění s někým, koho offline nikdy nepotkáte

Dexting je označení pro seznamování v online světě. Jedná se vlastně o vztah-nevztah. Dva lidé si navzájem píšou, posílají si fotky, mluví spolu přes webkameru, ale nikdy se osobně nesetkají v reálném světě.

V čem může být dexting nebezpečný? V některých lidech může vyvolat pocit, že mají se svým “protějškem” velmi silné pouto a nemůžou bez sebe existovat. Ve skutečnosti může jít o pouhou iluzi. Lidé, kteří dextingu podlehli, namlouvají sami sobě věci, které často vůbec nejsou pravda.

Zdroj: Shutterstock Nevěnujte hodiny někomu, koho vůbec neznáte

Podle psychologů se díky dextingu můžete chvíli cítit dobře. Ovšem z dlouhodobého hlediska není toto počínání pro vaši psychiku vůbec zdravé. O člověku, který je na druhé straně displeje, si často vytvoříte nereálné představy, a ve skutečnosti vůbec nebudete vědět, jaký opravdu je.

“Pár textových zpráv, abyste poznali osobnost toho druhého a také si jej prověřili, je v pořádku. Nevěnujte ale v online prostoru hodiny, dny, týdny nebo dokonce měsíce někomu, koho vůbec neznáte,” doporučuje expertka na seznamování a zakladatelka seznamovací aplikace The League Amanda Bradfordová.

Zdroj: Shutterstock Kvůli dextingu můžete zůstat single

Jestliže si budete s někým psát dlouhé týdny a měsíce a upínat na něj svou jedinou pozornost, co se může stát? Podle seznamovacích expertů přijdete o možnost face to face seznámení s někým jiným v reálném světě. 

Má ale vůbec smysl se držet zuby nehty naděje, že váš kamarád z online světa se v budoucnu změní ve váš reálný vážný vztah? Pokud tomu budete dlouhodobě věřit, je možné, že zůstanete single.

Zdroj: Ladbible.com, Yourtango.com, Glamourmagazine.co.uk
Autor:
Publikováno: 20. 9. 2023 09:55 Nahlásit obsah