Jak posilnit vztah? Sledujte oblíbený seriál a jděte spát společně

Jak posilnit vztah? Sledujte oblíbený seriál a jděte spát společně Zdroj: Shutterstock.com

Jak vypadají vaše večery s partnerem? Pokud si je neužíváte společně, ale fungujete jenom vedle sebe, může to plíživými kroky pěkně pošramotit váš vztah. Jestli totiž po večerech trávíte víc času na internetu, než abyste spolu mluvili nebo něco podnikli, měli byste obrátit. Pro záchranu vašeho vztahu zkuste udělat třeba následující.

Pusťte se společně do přípravy večeře

Když máte po celém dni s partnerem večer sami pro sebe, pokuste se jej trávit společně. Uvařte si večeři, při jejíž přípravě si spolu příjemně popovídáte a díky vzájemné spolupráci se budete cítit jako jeden celek. Co jste si uvařili, to si pak společně taky snězte. Tato společná aktivita zajistí, že se budete cítit zase o něco blíž.

Zdroj: Shutterstock.com

Mluvte o tom, co pěkného jste zažili

Každý večer si se svým partnerem popovídejte o tom, co pěkného jste během dne prožili. Večer se s partnerem rozhodně nehádejte, nevytahujte staré křivdy anebo se netrapte výčitkami. Raději společně mluvte pouze o příjemných věcech, díky čemuž budete následně usínat bez starostí a v dobrém rozpoložení.

Vzpomeňte si na dobu, kdy jste se poznali

Vzpomínky, které s partnerem vzájemně sdílíte, vás pevně spojují. Když si s partnerem před spaním prohlédnete třeba vaše staré fotky, přečtete si milostné dopisy nebo si vzpomenete na první polibek či milování, velmi příjemně vás to oba naladí. A zároveň to posílí i váš vztah.

Dívejte se zhluboka do očí

Vzájemný hluboký pohled do očí dělá opravdu velké divy. Rozbíjí bariéry ve vztahu, navozuje pocit uvolnění a podporuje partnerské pouto. Zkrátka, jen tak si s partnerem sedněte třeba na gauč a alespoň po dobu jedné minuty si hleďte do očí. Cítíte to vzájemné pouto?

Zdroj: Shutterstock.com

Dejte si víno a společně se podívejte na oblíbený seriál

Každý večer dělejte věci, které máte rádi a které vás vzájemně sbližují. Dejte si společně sklenku vína, u které si příjemně popovídejte. Podívejte se na váš společný oblíbený seriál, jehož průběh navzájem komentujte. A samozřejmě, také se pomilujte.

Jděte spát společně

Jdete spát už v deset večer, zatímco váš partner ponocuje až do jedné ráno? Vašemu vztahu to škodí. Abyste jej posílili, měli byste uléhat společně do postele ve stejný čas. Není přece nic lepšího než usínat v objetí svého partnera. Zároveň se díky této zvyklosti nebudete cítit osamělí, naopak posílíte vzájemnou intimitu i partnerské spojení.

Autor:
Publikováno: 22. 1. 2019 14:00 Nahlásit obsah
Loading...