Jaká rizika s sebou přináší nošení podprsenky?

Jaká rizika s sebou přináší nošení podprsenky? Zdroj: Shutterstock

Podprsenka je kousek oblečení, který v šatníku nechybí žádné ženě. Nosíme ji každý den téměř bez výjimky, a právě proto bychom měly při jejím výběru být opravdu opatrné a ze svých požadavků neslevit.

Pro naše prsa a záda není totiž nic horšího, než špatně padnoucí podprsenka. A co si budeme namlouvat, pokud prostě nesedí, nevypadá to navíc pěkně. Nedívejte se tedy proto jen na to, jak podprsenka vypadá a zda vám vaše poprsí zvětšila o dvě velikosti, ale také na to, zda se v ní cítíte pohodlně. Když totiž zvolíte špatnou velikost, můžete si tím přivodit nepříjemné zdravotní komplikace.

Zvyšuje se riziko rakoviny prsu

Musíme si uvědomit, že podprsenku na sobě máme ve výsledku celý den a špatná velikost může některým ženám způsobit bolest, která může následně vést ke tvorbě cyst, které přímo souvisí s výskytem rakoviny prsu. Především malá velikost košíčků prsa nepříjemně stlačuje. Podle odborníků je v tomto případě riziko až dvakrát vyšší.

Špatné trávení

Ačkoliv to zní nepravděpodobně, skutečně tomu tak je! Podle britských vědců mohou některé typy podprsenek sevřít náš hrudník o něco níž než jiné podprsenky, a právě v ten moment zároveň vyvíjí tlak i na naše trávicí ústrojí. Tento nepříjemný tlak může být příčinou nadýmání, plynatosti a také může způsobovat únavu našeho organismu, který musí proti tlaku neustále bojovat.

Zdroj: Shutterstock

Problémy s dýcháním

I bezdůvodné problémy s dýcháním mohou být způsobeny špatnou velikostí podprsenky. V tomto případě za naše problémy může špatný obvod, který stahuje náš hrudní koš a tlačí na bránici.

Zaškrcený krevní oběh

V tuto chvíli hraje velkou roli malý obvod podprsenky anebo také malá velikost sportovní podprsenky. V obou případech, pokud je tlak opravdu velký a nosíte tuto podprsenku dlouhodobě, může dojít až k zaškrcení krevního oběhu, a tím si můžete poškodit prsní tkáň.

Kožní problémy

Nejhorší kombinací je špatná volba velikosti a navíc i materiálu. Ženy z neznámého důvodu raději sáhnout po podprsence, která jim je malá a po materiálech, které jsou naprosto neprodyšné. Tato kombinace způsobuje oděrky, otlaky, potníčky a podráždění.

Zdroj: Shutterstock

Bolesti zad

Malá podprsenka vás neustále stahuje, škrtí, zařezává se vám, a tím pádem na vaše tělo a především záda vyvíjí nepřirozený tlak, který postupem času může přetížit vaše zádové svaly, které začnou opravdu velmi bolest.

Jak tedy vybrat správnou velikost podprsenky? Obecně platí, že správný obvod podprsenky by měl být takový, že pod něj bez problémů vložíte dva prsty. Pokud si však i přesto nejste jistá, zda je vaše velikost opravdu správná, navštivte kvalitní obchod se spodním prádlem, kde by vám měl vyškolený personál s výběrem pomoci a poradit.   

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2021 11:49 Nahlásit obsah