Je váš přítel sobecký? Poznáte to podle vzorce chování

Je váš přítel sobecký? Poznáte to podle vzorce chování Zdroj: Shutterstock

Láska má být nesobecká, když milujeme, dáváme partnerovi nejen svou duši, ale i pocit bezpečí, pomoc a důvěru. Bez vzájemného pochopení vztah nikam nevede.

Musíte vědět, že se na něj můžete v každé situaci spolehnout, a pokud tomu tak není, raději se rozejděte, protože doufat, že ho vaše láska změní, je stavění vzdušných zámků. A jak poznat že je váš partner sobec?

Vůbec vám nenaslouchá

Vy vyslechnete každé jeho trápení, pofoukáte každou jeho bolístku, trpělivě snášíte jeho náladovost, ale vaše problémy ho nezajímají? Máte snahu se mu svěřit s vaším trápením, ale on si nikdy nenajde čas vás vyslechnout? Přesně tak se chová sobec. Vůbec si totiž neuvědomuje, že také ostatní mají trápení, protože je zahleděný sám do sebe, druzí ho vůbec nezajímají.

Málo s vámi mluví

Jeho komunikace s vámi se omezuje na to, co zajímá pouze jeho. Vaše názory jsou pro něj zkrátka nepodstatné, tudíž je zcela zbytečné  se jim nějak věnovat. Na druhou stranu jeho názor je tím nejsprávnějším, nejdůležitějším, proto vyžaduje vaši plnou soustředěnost a hlavně naprostou podporu.

Jedině to, co dělá on, je správné

Společných večerů s vámi se raději vzdá, protože kamarádi jsou přednější. Ovšem vám dělá přednášku, jak je nevhodné chodit s kamarádkami ven, když zrovna chce, abyste byla s ním. Nejraději vás má pěkně doma jako ve zlaté kleci.

Zdroj: Shutterstock

Neustále vám říká, že bez něj nejste nic  

Jeho víra v to, že jedině on ví, co je pro vás nejlepší, nebo že bez něj nic nedokážete, nic neuděláte bez jeho rady a pomoci, je neskutečně povrchní a vás tím degraduje na věc, která mu patří. Žije v přesvědčení, že mu musíte být vděčná za to, jaký je superman.

Podporu od něj nemáte žádnou

Čeká vás důležitá životní situace, máte hlavu plnou starostí a doufáte, že vás partner podpoří? Vezme vás do náručí a řekne: “Neboj, všechno dobře dopadne, jsem s tebou.” Sobec toto nikdy neudělá. Naopak! Spíše se na vás oboří, ať nejste hysterická, když on má své starosti a ty jsou přeci důležitější.

Běžně flirtuje s jinými

Vůbec mu nevadí, že ve vaší přítomnosti zcela nepokrytě flirtuje s jinými ženami. Když ho upozorníte na skutečnost, že jste vedle něj, uraženě vám vytkne vaši přehnanou žárlivost a udělá vám přednášku o tom, jak se máte chovat. Vy sama se ale na druhého nesmíte ani podívat.

Za vše špatné můžete jenom vy

Ono je úplně jedno, co se mu nepovedlo podle jeho představ. On ví, že za vším jste na vině jen vy a pouze vy. On je zkrátka neomylný a zcela bez chyb.

Milé dámy, pokud máte vedle sebe partnera, jehož chování je stejné, nebo velmi podobné tomu, které jsme popsali, nechejte vaše srdce na chvilku odpočívat, vezměte rozum do hrsti a nohy na ramena. Máte přece na víc, nebo si snad nezasloužíte někoho, komu na vás záleží, kdo vám nastaví rameno, na kterém se můžete vyplakat, pro koho jste středem vesmíru, jedinou a milovanou ženou, pro kterou by šel zabít třeba „všechny draky na světě“?

Autor:
Publikováno: 24. 11. 2022 14:42 Nahlásit obsah