Nejčastější chyby žen ve vztahu: Vyvarujte se jim, jedině tak vám to bude s partnerem klapat

Nejčastější chyby žen ve vztahu: Vyvarujte se jim, jedině tak vám to bude s partnerem klapat Zdroj: Shutterstock

Snad každá žena touží po šťastném a spokojeném partnerském vztahu, který se posléze přetaví v manželství a rodinný život. Bohužel ženy i nevědomky dělají spoustu chyb, kvůli kterým se jim nadějně vypadající vztah rozpadne. Chcete, aby vám to s partnerem opravdu klapalo? Vyvarujte se nejčastějším chybám, které dělají ženy ve vztahu.

Snažíte se jej změnit

Jaká je největší chyba, kterou dělají ženy ve vztahu? Jednoznačně taková, že se snaží změnit svého partnera k lepšímu. Během randění si ženy často všimnou věcí, které jim na jejich protějšku vadí, ovšem rozhodnou se, že budou pokračovat ve vztahu v domnění, že svého partnera postupně předělají. 

Jenže to se stane jenom stěží. Všechny nedostatky, které má podle vás partner, vás mohou v průběhu času štvát ještě víc, což může negativně poznamenat váš vztah. Pokud tedy svého partnera milujete, snažte se jej brát takového, jaký je. Jedině tak bude váš partnerský vztah v rovnováze.

Šíleně žárlíte a nevážíte si sama sebe

Trocha žárlivosti neškodí, neboť jde o koření vztahu. Pokud ale budete na svého partnera žárlit pokaždé, když se v jeho blízkosti objeví žena, je to špatně. Muži nemají rádi žárlivé a majetnické hysterky. Milují naopak sebevědomé ženy, které znají vlastní hodnotu.

Zdroj: Shutterstock Jste na svém partnerovi extrémně závislá, nemáte vlastní život

Další častou chybou, kterou dělají ženy ve vztahu, je extrémní závislost na partnerovi. Pokud je pro vás váš partnerský vztah středobodem vesmíru, v důsledku kterého jste od sebe odřízli svou rodinu, přátele a koníčky, je to špatně. Pokud se budete věnovat čistě partnerovi a budete s partnerem trávit všechny volné chvíle, můžete v jeho očích působit nudně a nesamostatně.

Nedáváte partnerovi volnost

Žena, která je na svém partnerovi závislá, očekává od svého protějšku to samé. Tedy, aby s ní trávil všechny volné chvíle. Rozhodně svého partnera neomezujte, nechte jej dýchat a dopřejte mu volnost, v opačném případě by jej mohl váš vztah zadusit.

Nestaráte se o sebe

Tuto chybu dělají často ženy, které jsou v dlouhodobém vztahu. Jelikož si myslí, že svého partnera mají jistého, přestanou se o sebe postupně starat. Pokud žena bude působit zanedbaně, její partner může snadněji podlehnout atraktivnějšímu protějšku. Není samozřejmě třeba vypadat jako Barbie, není ale od věci, když i po letech budete působit hezky, čistě, upraveně a zdravě.

Zdroj: Shutterstock Očekáváte, že vám partner čte myšlenky, a jste pasivně agresivní

Jaká je další chyba, kterou ženy dělají ve vztahu? Svému partnerovi neříkají věci na rovinu, nýbrž očekávají, že jim jejich protějšek čte myšlenky či tajná přání. Když se tak nestane, jsou uražené. Muži dále nesnáší, když je jejich partnerka pasivně agresivní. V případě, že je naštvaná, mlčí, anebo na otázku “co se děje” odpoví “nic”.

Další chyby, které dělají ženy ve vztahu

 Neusmíváte se a jste stále negativně naladěná.

 Zasvěcujete do záležitostí svého vztahu třetí osobu, zejména svou matku nebo tchýni.

 Svého partnera málo chválíte a nevážíte si toho, co pro vás dělá.

 Příliš na svého partnera tlačíte, aby se váš vztah posunul někam dál (například ke společnému bydlení, svatbě nebo dětem).

Zdroj: Relrules.com, Lovepanky.com, Womansday.com

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2021 10:19 Nahlásit obsah