Single na svátek svatého Valentýna? Inspirujte se zahraničními zvyky pro nezadané

Single na svátek svatého Valentýna? Inspirujte se zahraničními zvyky pro nezadané Zdroj: Shutterstock.com

Za pár dnů tu máme den všech zamilovaných, svátek svatého Valentýna. I když jste zrovna single, nemusíte propadat depresím. Oslavte zkrátka tento den sama se sebou! A to nejen tak, že si koupíte čokoládovou bonboniéru a celou ji spořádáte u romantického filmu. Inspirujte se v zahraničí, kde mají „valentýnské“ zvyky pro nezadané obrovskou tradici!

Malajsie a Čína: Telefonní čísla na pomerančích

Sedmý den sedmého kalendářního měsíce píšou svobodné malajsijské ženy svá jména a telefonní čísla na pomeranče. Pomeranče poté hodí do nejbližší řeky s nadějí, že je vyloví muž jejich snů. Z řek toto ovoce často vybírají podnikaví prodejci, kteří je následně prodávají na trhu jako velmi lákavou komoditu.

Tato malajsijská tradice pro nezadané se často praktikuje také v Číně. A to na sklonku Čínského nového roku, který má celkem 15 dnů. Právě jeho poslední den je považován za čínského Valentýna. Ženy a dívky, které jsou single, v tento den hází pomeranče se jménem a telefonním číslem do řeky, neboť chtějí najít novou lásku.

Zdroj: Thestar.com.my

Brazílie: Den milenců

Na 12. června připadá v Brazílii Dia dos Namorados neboli Den milenců. Single ženy a dívky běžně v tento den pořádají rituály zvané simpatias s tím, aby si našly partnera podle svých představ.

V předvečer tohoto svátku píšou ještě všechny nezadané ženy a dívky na jednotlivé kousky papírů mužská jména. Jméno, které si 12. června ráno vylosují, je jméno muže, kterého si vezmou.

Zajímavost: V jiných jihoamerických státech (například Kolumbii) si single ženy a dívky oblíbily tradici Dia del amor y la amistad. V rámci níž jsou náhodně přiděleny partnerovi, kterému dávají tajný dárek.

Jižní Korea: Černý den pro singles

V Jižní Koreji je 14. den každého měsíce věnován lásce. Korejci tak mají 14. ledna Deníkový den, 14. února slaví Valentýna nebo 14. března Bílý den. Je zajímavé, že se zde svátek lásky slaví odděleně. 14. února dávají ženy mužům čokoládu a 14. března jsou zase sladkostmi (ovšem ne klasickou čokoládou) obdarovány ženy.

Nezapomnělo se však ani na nezadané ženy a muže. Je pro ně 14. dubna určen Černý den, během kterého se single lidé scházejí, společně jedí tradiční nudle v černé fazolové omáčce (jajangmyeon) a lamentují nad svým osudem.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Velká Británie: Bobkový list pod polštář

Ve Velké Británii se v minulosti v předvečer svátku svatého Valentýna dodržoval nádherný zvyk, který doteď praktikuje spousta britských nezadaných dívek a žen. Singles si dávají pět lístků bobkového listu pod polštář v naději, že se jim bude zdát valentýnský sen. Právě v tomto snu se jim má zjevit jejich budoucí manžel.

Francie: Zakázaná loterie lásky

Na svatého Valentýna si Francouzi oblíbili tzv. loterie d´amour neboli loterii lásky, která byla následně zakázána přímo francouzskou vládou. O co šlo? Single muži či ženy volali směrem k domu jméno osoby, která se jim líbila. Pokud od ní dostali odpověď, vytvořili pár. Jestliže ale muži nebyli spokojeni s výběrem partnerky, mohli ji jednoduše vyměnit za novou. Opuštěné, zhrzené ženy se následně shromažďovaly na slavnostech ohňů, kde pálily fotky svých nečestných milenců.

Autor:
Publikováno: 4. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah