Ulevit si před partnerem by pro vás nemělo být tabu. Je to klíč k trvalému a pevnému vztahu

Ulevit si před partnerem by pro vás nemělo být tabu. Je to klíč k trvalému a pevnému vztahu Zdroj: Shutterstock.com

V prvních měsících vztahu se snažíme před svým partnerem či partnerkou skrývat všechny tělesné zvuky, za které bychom se mohli stydět. Postupem času se však osmělíme a menší nehody nejsou nic výjimečného, ba dokonce někteří se s nimi vůbec netají a stud jde stranou.

Podle známé psycholožky Leah DeCesare je právě „prdění“ klíčem k trvalému vztahu. Zdá se vám to absurdní? Ačkoliv se každý z nás snaží před svým protějškem působit co nejlepším dojmem, nemusí to nutně znamenat, že při každém uvolnění budeme odbíhat do vedlejší místnosti nebo si raději neodskočíme na toaletu dlouhé hodiny, jen aby něco nebylo slyšet.

Zdroj: Shutterstock.com V prvních týdnech nového vztahu se to dá předpokládat, ale k tomu, abyste si vybudovali trvalý a pevný vztah založený na upřímnosti a důvěře, je nutné být před svou drahou polovičkou naprosto přirození. Jak Leah uvedla ve své knize Naked Parenting, její manžel si přesně pamatuje daný okamžik, kdy si před ním poprvé ulevila, i když je to již dvacet let. V tu chvíli prý okamžitě věděl, že si ji chce vzít a strávit s ní zbytek svého života. Pochopil to tak, že se po jeho boku cítí příjemně a v bezpečí a že jej nechala vstoupit do svého osobního prostoru. Dala mu tím také najevo, že i on to má před ní povolené a je to známka jejich empatie a vzájemného porozumění.

Je také důležité si uvědomit, že jde o přirozenou věc, kterou je i smích či pláč. Navíc to může být i pomyslná zkouška mezi partnery, zda skutečně před sebou mohou být na sto procent sami sebou bez jakýchkoliv přetvářek.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2018 09:14 Nahlásit obsah