Utkvělé představy, které vám mohou zničit vztah. Čemu se vyvarovat?

Utkvělé představy, které vám mohou zničit vztah. Čemu se vyvarovat? Zdroj: Shutterstock

Je spousta aspektů, které mohou zničit váš jinak fungující vztah. Pokud si myslíte, že je to jenom nevěra, sobeckost nebo nevšímavost, tak jste na omylu, i když i toto je velmi častý důvod. Nejhorší jsou ale vaše představy, které se vám neustále promítají ve vaší hlavě.

Otravují vám soužití a neustále je podvědomě vnímáte, i když je nahlas nikdy nevyslovíte. Naše mysl je někdy opravdu nevyzpytatelná a nikdo z nás se její neustálé práci neubrání. Samy sobě jsme opravdu tím největším kritikem a mnohdy si nedokážeme odpustit. Zkuste se nad sebou trochu zamyslet a vidět se v lepším světle. Nepochybujte o sobě a více si věřte. Jste přece inteligentní, máte své přednosti a hrdost. Ve vztahu si často lámeme hlavu různými pochybnostmi a ty nám nakonec vztah dokážou úplně zničit, protože jak se říká - stokrát opakovaná pochybnost se může stát skutečností.

Jsem pro něj opravdu ta pravá a dokonalá

Každý máme nějaké ty chyby. Někdo větší, jiný menší. Pokud si je uvědomujete, tak je zkuste využít ve váš prospěch, nebo se jich vyvarujte. Ani váš partner není úplně dokonalý, a když se nad tím zamyslíte, určitě nějakou tu chybičku najdete. Myslet si, že pro něj nejste ta pravá a ta nejlepší, je cestou do pekel. Rozhodně se nesnažte své pochybnosti opakovat před partnerem, protože by se mohlo stát, že ten si jich nevšiml a vy ho na ně zbytečně upozorňujete. Zkuste to brát tak, že ani jeden z vás není dokonalý, ale spolu jste perfektní.

Zdroj: Shutterstock Nikdy se nevyrovnám jeho bývalé přítelkyni

A proč taky? Vždyť se s ní přece rozešel a měl k tomu jistě důvod, tak proč se tím stresujete. Nyní má vás a určitě nechce kopii své předešlé dívky. Zcela určitě je rád, že právě nejste jako jeho ex. Nesnažte se někoho napodobovat a uvědomte si, že každý člověk je originál, a proto je jedinečný. Řekněte si, že ona je ta poražená a vy jste vítěz, protože vy máte svého prince na bílém koni a ona o něj přišla. Vy jste v jeho srdci i očích ta lepší.

Měl by mě neustále dělat šťastnou

Jak jste na to přišla? Nikdo nedokáže neustále dělat někoho šťastným. Není to v lidských možnostech. Pokud se nad tím trochu zamyslíte, zjistíte, že se o to možná snaží, ale vy sama to nevidíte, nebo nechcete vidět. Snažte se dělat věci tak, aby vám přinášely radost a naslouchejte partnerovi. Ovšem pokud to, co dělá šťastnou vás, dělá partnera současně nešťastným, tak je třeba to řešit a najít kompromis.

Jsme přece každý úplně jiný

Vůbec není důležité, že on má rád fotbal a vy balet, že on rád jezdí s kamarády na vodu a vy raději sedíte doma u krásné knihy, že on sleduje horory a vy romantické filmy. Na tom opravdu vztah nestojí. Časem si možná  zamilujete romantiku na vodě a váš partner posezení v klidu u knihy. Kdo ví? Pokud se ale dokážete domluvit na tom, co je v životě důležité jako třeba zda si časem pořídíte vlastní bydlení, děti a společný život, tak vše ostatní je snadno řešitelné a nestojí za to se tím trápit. A zase je tu čas na kompromis a hledání toho nejlepšího pro vás oba.

Přece to nemůže fungovat, když se hádáme

Znáte pořekadlo “Co se škádlívá, rádo se mívá”? Dobrá hádka přece pročistí vzduch a okoření vztah. Nebojte se občas vybuchnout a takzvaně vypustit páru. Hlavně to nesmí být moc často a zbytečně. Vždy se snažte o opravdu spravedlivé argumenty a vyvarujte se nepodloženým výčitkám. Jeho rozházené oblečení a váš přehnaný smysl pro pořádek se dá mnohdy řešit drobným upozorněním ale na druhou stranu, možná vaše přehnané nároky jsou opravdu dosti přehnané. Zkuste slevit a uvidíte, že vše se dá zvládnout s nadhledem a grácií vám vlastní.

Zdroj: Shutterstock Dřív to bylo jiné

Samozřejmě, že to na začátku bylo jiné, vždyť každý vztah se vyvíjí a určitě je na každé etapě něco krásného, jiného a zákonitě i krásného. Nemůžete čekat, že váš partner bude po celou dobu vašeho vztahu stále stejný. Ruku na srdce, vy také nejste ta stejně plachá a odtažitá dívka, která uhýbala pohledem, červenala se pokaždé, když na ni promluvil a srdce jí bušilo při každém jeho doteku. Uvědomte si, že každodenní starosti si musí vybrat svou daň a váš vztah se tím jenom posiluje.

Tak vezměte rozum do hrsti a poslouchejte své srdce, nezatěžujte se nepodstatnými věcmi a užívejte si život po boku toho, kdo vás má rád.

Autor:
Publikováno: 7. 4. 2022 10:39 Nahlásit obsah