Kategorie Léky

Článek
Máma koupila svému synovi čokoládové vejce: Skrývalo ale smrtelné překvapení
Máma koupila svému synovi čokoládové vejce: Skrývalo ale smrtelné překvapení Kinder vajíčka děti zbožňují. Vevnitř těchto čokoládových vajíček najdou vždy žlutý plastový obal s překvapením, na které se většinou těší víc než na samotnou čokoládu. Obsah vajíčka však nemusí vždy potěšit rodiče. Přesvědčila se o tom britská maminka Sophie Brownová, která namísto hračky našla v čokoládovém vajíčku nebezpečné léky.
Článek
Jak nejlépe bojovat s teplotou u dětí? Osvědčené rady pro rodiče
Jak nejlépe bojovat s teplotou u dětí? Osvědčené rady pro rodiče Všechny maminky to známe - teplota u dítěte je rychlá a zcela nepředvídatelná. V jednu chvíli dítě radostně poskakuje, je veselé a během okamžiku se změní v hromádku uplakaného rozpáleného uzlíčku. Tady je každá rada drahá. Je lépe vyčkávat, nebo se pokusit teplotu ihned srazit?
Článek
Užíváte léky na bolest? Raději byste měli sáhnout po přírodních alternativách
Užíváte léky na bolest? Raději byste měli sáhnout po přírodních alternativách Ať už se jedná o bolesti hlavy, zubů nebo třeba menstruační bolesti, většina lidí je řeší některým z léků na bolest. Protože léky známe a užíváme v podstatě celý život, ani nás nenapadne přečíst si příbalový leták. Co když nám ale léky na bolest škodí víc, než bychom čekali?
Článek
Užíváte na bolest Ibuprofen nebo podobné léky? Potom byste si rozhodně měli přečíst tohle!
Užíváte na bolest Ibuprofen nebo podobné léky? Potom byste si rozhodně měli přečíst tohle! Lékaři pravidelně předepisují Ibuprofen svým pacientům v případě bolesti hlavy, bolesti v zádech nebo na bolest zubů. Ale i když tyto pilulky zmírní bolest na nějakou dobu, trvale ji nevyléčí. Například se probudíte se stejnou bolestí každé ráno, což vede k neustálé frustraci a stále se opakující bolesti.
Článek
Plížící se závislost na pilulkách
Plížící se závislost na pilulkách Opravdu je nutné tolik spoléhat na zázračnou moc všelijakých pilulek? Pohled na člověka závislého na alkoholu nebo na drogách v nás vzbuzuje opovržení i lítost. Zatímco lidí závislých na drogách jsou v České republice tři…