Máma koupila svému synovi čokoládové vejce: Skrývalo ale smrtelné překvapení

Máma koupila svému synovi čokoládové vejce: Skrývalo ale smrtelné překvapení Zdroj: Shutterstock.com

Kinder vajíčka děti zbožňují. Vevnitř těchto čokoládových vajíček najdou vždy žlutý plastový obal s překvapením, na které se většinou těší víc než na samotnou čokoládu. Obsah vajíčka však nemusí vždy potěšit rodiče. Přesvědčila se o tom britská maminka Sophie Brownová, která namísto hračky našla v čokoládovém vajíčku nebezpečné léky.

Byl to den jako každý jiný. Aby britská maminka Sophie Brownová potěšila svého dvouletého synka, koupila mu čokoládové vajíčko s překvapením. Na místo originálního Kinder vajíčka od výrobce Ferroro mu ale dala čokoládové vajíčko s motivem jeho oblíbených Mimoňů.

Zdroj: Metro.co.uk Malý chlapeček se těšil na to, že až si smlsne na čokoládě, najde v plastové schránce postavičku svých seriálových hrdinů. Jenže to, co toto čokoládové vajíčko ukrývalo, nečekala chlapečkova maminka Sophie ani ve svém nejhorším snu.

Když chlapeček snědl čokoládu, žlutý plastový obal ukrytý uvnitř čokoládového vajíčka mu naštěstí nešel otevřít. Proto požádal svou maminku, aby jej otevřela za něj. „Přišel ke mně a řekl: „Mami, můžeš mi to otevřít?“ I když se nejprve snažil, ta žlutá nádobka mu nešla rozšroubovat. Ještě že tak,“ říká s úlevou mladá maminka Sophie Brownová z britského Halifaxu.

Zdroj: Metro.co.uk „To, co jsem ve žluté nádobce našla, mi vyrazilo dech. Šlo celkem o šest prášků. Dvě tabletky byly bílé a čtyři zelenožluté,“ popisuje svůj šok Sophie. Tato britská maminka s nalezenými prášky ihned zašla na policejní stanici a také informovala obchod, ve kterém čokoládové vajíčko s překvapením zakoupila. Podle policie šlo v tomto případě pouze o naprosto výjimečnou záležitost. Policisté proto šetří, kdo a jakým způsobem léky do vajíčka dal.

Zdroj: Metro.co.uk Následně se ukázalo, že prášky, které vajíčko s Mimoni obsahovalo, byly velmi nebezpečné. Šlo konkrétně o Tramadol a také sedativa, která se používají pro zklidnění při paliativní péči. I když to byla velká náhoda, Sophie tím, že žlutý plastový obal otevřela sama, vlastně svému dvouletému synovi zachránila život.

„Nedokážu si domyslet, co by se stalo, kdyby si to vajíčko otevřel sám. Můj dvouletý syn je totiž ve věku, kdy by si myslel, že jde o bonbóny. Možná by tu ani už nebyl,“ tvrdí Sophie, která se vzhledem ke svému šokujícímu zážitku pustila do velké osvěty.

Zdroj: Metro.co.uk Svůj příběh o čokoládovém vajíčku si nenechala sama pro sebe, ale zveřejnila jej na svém facebookovém účtu. Tímto způsobem varuje ostatní rodiče, aby vždy kontrolovali své dítě, když bude otevírat plastový obal ukrytý v čokoládovém vejci.

Autor:
Publikováno: 15. 5. 2019 12:55 Nahlásit obsah