Barvami roku 2021 jsou podle Pantone sytě žlutá a šedá. Jejich kombinace vyjadřuje naději a optimismus

Barvami roku 2021 jsou podle Pantone sytě žlutá a šedá. Jejich kombinace vyjadřuje naději a optimismus Zdroj: Shutterstock.com

Jaká barva bude vévodit roku 2021? Podle institutu Pantone, který každoročně vyhlašuje barvu roku, to tentokrát nebude pouze jeden odstín, ale rovnou odstíny dva. Roku 2021 budou konkrétně kralovat sytě žlutá Illuminating a šedá Ultimate Gray. Tato kombinace světla a stínu přináší v době koronavirové krize sílu, naději, optimismus a pozitivitu.

Kombinace sytě žluté a šedé bude v roce 2021 kralovat módě i designu

Jelikož se rok 2020 blíží ke svému konci, Pantone Color Institute se ujal svého každoročního úkolu a vydal nový vzorník barev pro nadcházející rok 2021. Za barvy roku 2021 vyhlásil sytě žlutou Illuminating a neutrální šedou Ultimate Gray, které ve vzorníku Pantone najdete pod kódy 13-0647 a 17-5104. 

Barvy Pantone symbolizují rok 2021 i po společenské stránce

Kombinace sytě žluté a neutrální šedé bude v příštím roce více vidět ve světě módy, výrazně se odrazí také v bytovém designu. A nejen to. Rok 2021 má symbolizovat také po společenské a kulturní stránce. Tato barevná kombinace představuje především naději, že zvítězíme nad pandemií koronaviru a opět se vrátíme do starých kolejí.

“Sytě žlutá a šedá představují kombinaci, která znázorňuje odolnost, optimismus, naději a pozitivitu. Právě to vše potřebujeme, když provádíme reset, přehodnocujeme a znovuobjevujeme,” uvedla víceprezidentka institutu Pantone Laurie Pressman.

Sytě žlutá a šedá jako jednotný pár: Jejich spojení znázorňuje solidaritu

Americký instit Pantone vydává speciální vzorník barev už od roku 1963. Každoročně vyhlašuje pouze jednu barvu roku. Dva odstíny však výjimečně vybral pro rok 2016, kterému kralovala bledě růžová Rose Quartz s modrým odstínem Serenity. Institut Pantone další výjimku udělal pro rok 2021, pro který opět vybral dvě barvy. Tímto krokem reagoval na koronavirovou krizi ve světě.

Podle Pantone bychom měli na sytě žlutou a šedou, které patří k extrémně nezávislým barvám, nahlížet jako na jednotný pár. Toto spojení naznačuje důležitost solidarity a vzájemné ohleduplnosti, která bude v roce 2021 nezbytná. 

Illuminating a Ultimate Gray: Spojení světla a stínu

Zajímá vás, co dva barevné odstíny, které budou v roce 2021 vévodit světu módy a designu, znamenají? Illuminating a Ultimate Gray představují spojení světla a stínu. Sytě žlutá Illuminating symbolizuje optimismus, energičnost, světlo, teplo a štěstí. Neutrální šedá je symbolem síly, odvahy, vytrvalosti, vyrovnanosti, praktičnosti, odolnosti a jistoty.

Autor:
Publikováno: 17. 12. 2020 12:11 Nahlásit obsah