Chlapec přišel ze školky s nalakovanými nehty. Reakce jeho rodičů vás zaskočí

Chlapec přišel ze školky s nalakovanými nehty. Reakce jeho rodičů vás zaskočí Zdroj: Shutterstock

Malý předškolák se vrátil ze školky domů a přinesl s sebou nečekané překvapení. Jeho nehty byly nalakované výraznou barvou, z čehož měl velkou radost. Neváhal o tom okamžitě informovat své rodiče, aniž by tušil, co tím doma vyvolá.

Maminka přijala nalakované nehty s úsměvem

Pro chlapcovu maminku byly nalakované nehty spíše příjemným překvapením. Viděla v tomto gestu synovu zvědavost a otevřenost vůči novým věcem. Nalakované nehty nepovažovala za něco neobvyklého či nepřijatelného. Její syn byl šťastný, což pro ni představovalo hlavní prioritu.

"Můj syn si myslel, že je to skvělé a byl opravdu nadšený," uvedla maminka, která v nalakovaných nehtech neviděla nic špatného.

Táta přišel z práce a začal virvál

Situace se však obrátila, když se vrátil domů z práce ženin partner a chlapcův otec. Tento muž totiž zastává kontroverzní názory a striktně rozlišuje mezi tím, co je pro kluky a co zase pro holky. Když chlapcův táta viděl na svém synovi nalakované nehty, přímo se rozpálil do běla.

Zdroj: Shutterstock Nepovažoval to totiž za nevinnou hru, ale spíš za narušení genderových rolí a stereotypů. V tomto gestu navíc viděl ohrožení synovy mužské identity.

Chlapeček byl z celé situace zklamaný

"Začal mluvit o tom, že je to odporné a že nechápe, jak to ve školce mohli dovolit. Řekl mému synovi, že lak na nehty je výhradně pro dívky a můj syn byl z toho strašně zklamaný," popsala rodinnou situaci maminka.

Tato žena se snažila bránit svého syna, byla rozrušená a velmi smutná. I z toho důvodu, že její synek měl z otcova přístupu slzy na krajíčku. Její partner navíc vyhrožoval, že zavolá do školky a bude si stěžovat.

Maminka hledala útěchu na sociálních sítích, kde se ostatních lidí ptala, jak se s touto situací vypořádat. Právě zde ji lidé podpořili a měli pro ni i jejího syna pochopení. Řekli jí, že na nalakovaných nehtech nevidí nic špatného, ovšem na druhou stranu si myslí, že její partner má problém s mužností a trpí nedostatkem sebedůvěry. A jaký názor na to máte vy?

Zdroj: Kidspot.com.au, Femm.interez.sk

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2024 14:05 Nahlásit obsah