Kategorie Výchova

Článek
Jaké jsou vlastnosti dobře vychovaného člověka? Tohle své děti učí ti nejlepší rodiče
Jaké jsou vlastnosti dobře vychovaného člověka? Tohle své děti učí ti nejlepší rodiče Pro většinu lidí je známkou dobře vychovaného dítěte to, že umí pozdravit a poděkovat. Jenže nastává otázka, zda je skutečně tohle měřítko objektivní a jestli tyto dvě věci k posouzení dobrého vychování stačí?
Článek
Agáta Hanychová učí dceru Miu třídit odpad. Podívejte se, jak to čtyřleté holčičce jde
Agáta Hanychová učí dceru Miu třídit odpad. Podívejte se, jak to čtyřleté holčičce jde Plasty, papír a sklo třídí v Česku pravidelně až 90 procent českých domácností. Že třídit odpad je základ, ostatně vysvětluje své čtyřleté dcerce také Agáta Hanychová. Jak modelka ukázala na Instagramu, malá Mia při této činnosti své mamince velmi ráda pomáhá.
Článek
Jak naučit dítě smrkat? Tato otázka zajímá každého rodiče
Jak naučit dítě smrkat? Tato otázka zajímá každého rodiče Rýma a nachlazení jsou zdánlivě bezvýznamná onemocnění. Ovšem nikoliv u malých dětí, které neumějí smrkat a kterým mohou hleny nahromaděné v nosních cestách způsobit další komplikace. I když je řešením použít odsávačku hlenů, i mladší děti můžete naučit smrkat. Jak na to?
Článek
Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady
Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady V roce 2019 otřásl Velkou Británií případ 18leté Verphy Kudiové, která nechala své malé dítě 6 dnů napospas osudu, zatímco se bavila na večírcích. Když se po 6 dnech vrátila domů, její 20měsíční holčička Asiah už byla bohužel mrtvá. Tuto matku, která svým nevhodným chováním zavinila smrt svého dítěte, poslal nyní soud na 9 let do vězení.
Článek
Rodiče pozor: Vaše chování k dětem ovlivní později jejich partnerské vztahy
Rodiče pozor: Vaše chování k dětem ovlivní později jejich partnerské vztahy Často slyšíme „to je celý jeho otec, taky byl za mlada takový větroplach”, nebo „no, jen se na ni podívejte, je celá její matka”. Ano, něco nám rodiče předali v genech, ale také nás velmi ovlivnili svým chováním. Aniž bychom si to sami uvědomili, často se chováme v dospělosti podobně.
Článek
Jste si jisti, že vychováváte své dítě správně? Tohle jsou ty nejčastější chyby, kterých se rodiče dopouštějí
Jste si jisti, že vychováváte své dítě správně? Tohle jsou ty nejčastější chyby, kterých se rodiče dopouštějí Rodičovství a výchova dítěte je velmi ošemetná věc, stačí maličkost a můžete své dítko poznamenat navždy. Úkolem rodiče na tomto světě je svému dítěti pomáhat dospět a být mu oporou vždy, když bude potřebovat, nikoliv jej neustále vodit za ručičku. V jakých situacích bychom se tedy měli držet stranou?
Článek
Internet je v šoku z toho, co udělala matka dítěti. Své malé holčičce nalepila umělé nehty
Internet je v šoku z toho, co udělala matka dítěti. Své malé holčičce nalepila umělé nehty Portál The Sun informoval o případu matky, která na sociální síti Reddit sdílela fotku rukou své malé dcerky batolecího věku. Tento snímek mezi diskutujícími vyvolal obrovské pohoršení. Z jakého důvodu? Holčička měla nalepené umělé nehty, které byly delší než její prstíky.
Článek
Prostřední děti mívají v rodině nejtěžší pozici. Díky tomu jsou však v životě dravější a úspěšnější
Prostřední děti mívají v rodině nejtěžší pozici. Díky tomu jsou však v životě dravější a úspěšnější České rodiny mají v průměru dvě nebo dokonce jedno dítě. Mít tři děti je v dnešní době raritou, a tak se s prostředními dětmi potkáváme spíše výjimečně. Tyto děti, které mají v rodině snad tu nejtěžší pozici, jsou jedinečné. Na rozdíl od prvorozeného sourozence a benjamínka se totiž musí naučit vybojovat si pozornost.
Článek
Youtuber Joey Salands ukazuje, jak jsou malé děti důvěřivé a klidně odejdou s cizím člověkem. Jeho videa jsou poučením pro rodiče
Youtuber Joey Salands ukazuje, jak jsou malé děti důvěřivé a klidně odejdou s cizím člověkem. Jeho videa jsou poučením pro rodiče Svým dětem jistě už od raného věku vštěpujete, že se nemají bavit s cizími lidmi. Natož si od nich brát bonbony nebo si k nim sedat do auta. Kdyby ale přišlo na věc, dali byste za své děti ruku do ohně? Právě na tuto skutečnost se zaměřil youtuber Joey Salads ve svém sociálním experimentu, z jehož výsledku mnohým rodičům tuhne krev v žilách.
(4) Načíst více