Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady

Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady Zdroj: Shutterstock

V roce 2019 otřásl Velkou Británií případ 18leté Verphy Kudiové, která nechala své malé dítě 6 dnů napospas osudu, zatímco se bavila na večírcích. Když se po 6 dnech vrátila domů, její 20měsíční holčička Asiah už byla bohužel mrtvá. Tuto matku, která svým nevhodným chováním zavinila smrt svého dítěte, poslal nyní soud na 9 let do vězení.

Holčička byla sama doma 5 dnů a 22 hodin

Mladá Britka Verpha Kudiová se vydala 5. prosince 2019 z Brightonu do Londýna. Svou 20měsíční dcerku Asiah přitom nechala v brightonském bytě úplně samotnou. Za svým dítětem se vrátila až po 5 dnech a 22 hodinách. Holčička bohužel mezitím zemřela vyhladověním. 

Verpha Kudiová byla následně obviněna z neúmyslného zabití své dcery Asiah. Co tato matka celých 6 dnů bez svého dítěte vůbec dělala? Nejprve vyrazila do Londýna, kde slavila své 18. narozeniny se svým tehdejším přítelem, dva dny na to šla ještě v Londýně na koncert a o další dva dny později se vydala na narozeninovou oslavu ještě do města Coventry.

Zdroj: Shutterstock 20měsíční dítě zemřelo v důsledku chřipky a vyhladovění

18letá žena se za svou dcerkou vrátila domů až 11. prosince 2019. Při vstupu do bytu už našla pouze její bezvládné tělíčko. Matka zavolala na tísňovou linku s tím, že se její dítě neprobouzí. Přivolaní záchranáři potvrdili, že holčička už bohužel nedýchá. Při převozu do nemocnice byla malá Asiah prohlášená za mrtvou.

Následná pitva potvrdila, že 20měsíční holčička zemřela v důsledku chřipky a vyhladovění. Také byla silně dehydratovaná a měla těžkou vyrážku kvůli neměněným plenkám. Podle svědků Verpha Kudiová zanedbávala péči o svou holčičku již dříve, jenže tentokrát to mělo pro nevinnou holčičku fatální následky.

Žena u soudu lhala, že byla celou dobu s dcerkou doma

Verpha Kudiová při prvním výslechu u soudu dokonce tvrdila, že byla po celou dobu se svou dcerkou doma. Že je to lež, potvrdily záznamy z veřejných bezpečnostních kamer. Usvědčily ji také fotky a videa z jejího vlastního telefonu. Nyní se doznala k neúmyslnému zabití své dcerky Asiah a soud ji poslal na 9 let za mříže.

Zdroj: BBC.com, Novinky.cz

Autor:
Publikováno: 10. 8. 2021 10:06 Nahlásit obsah