Youtuber Joey Salands ukazuje, jak jsou malé děti důvěřivé a klidně odejdou s cizím člověkem. Jeho videa jsou poučením pro rodiče

Youtuber Joey Salands ukazuje, jak jsou malé děti důvěřivé a klidně odejdou s cizím člověkem. Jeho videa jsou poučením pro rodiče Zdroj: Shutterstock.com

Svým dětem jistě už od raného věku vštěpujete, že se nemají bavit s cizími lidmi. Natož si od nich brát bonbony nebo si k nim sedat do auta. Kdyby ale přišlo na věc, dali byste za své děti ruku do ohně? Právě na tuto skutečnost se zaměřil youtuber Joey Salads ve svém sociálním experimentu, z jehož výsledku mnohým rodičům tuhne krev v žilách.

Youtuber chtěl natočit vtípek s únosem dítěte, vzniklo však šokující video

Vše začalo jako nevinný žert. Joey Salands, který vytváří vtipná videa a poté je publikuje na YouTube, se rozhodl, že tentokrát natočí vtípek s únosem dítěte. To, co následovalo, by si však po zhlédnutí výsledného videa měli zapamatovat všichni rodiče. I když svým potomkům vštěpujete, že cizí lidé mohou být nebezpeční, děti stále zůstávají (jak dokazuje video Joeyho Salandse) velmi důvěřivé a naivní.

Co se tedy dělo? Youtuber Joey Salands přišel na dětské hřiště, kde v žertu přistoupil k náhodně vytipovaným maminkám, které seděly na lavičce a pozorovaly své děti při hře. Těchto maminek se zeptal, jestli by jejich děti byly schopny odejít s neznámým člověkem. Všechny maminky byly přesvědčeny, že své děti dostatečně varovaly, a proto by v žádném případě nikomu cizímu neskočily na lep.

Fingovaný únos trval v řádu několika sekund

Joey Salands následně tyto maminky požádal o svolení, zda by si na jejich dětech nemohl otestovat svou teorii. V rámci sociálního experimentu tedy přistoupil k dítěti se štěňátkem a začal jej lákat na to, že když s ním půjde o kousek dál, má jich v autě ještě několik. 

Všechny děti do jednoho se nad roztomilým pejskem, které v náručí držel pro ně neznámý muž, začaly okamžitě rozplývat. Když jim Joey Salands nabídl, že se mohou pomazlit i s dalšími štěňátky, žádné z dětí neodolalo a odcházelo s tímto mužem za ruku pryč z dětského hřiště. Celý tento fingovaný únos dítěte přitom trval pouhých několik sekund.

Zdroj: YouTube.com Maminky, které se experimentu účastnily, pouze nevěřícně přihlížely

A co maminky, které experiment z dálky pozorovaly? Nezbývalo jim nic jiného než šokovaně přihlížet. Ještě před začátkem experimentu si byly jisté tím, že by jejich dítě nikdy neodešlo s neznámým člověkem, neboť jej před něčím podobným stále varují. Maminky měly za to, že když k jejich dětem Joey Salands přijde a začne je lákat na neznámé místo, děti jednoduše utečou zpátky k mámě. Ale mýlily se. A co vy. Jste si jistí tím, že by vaše děti nepodlehly?

Autor:
Publikováno: 27. 5. 2020 11:12 Nahlásit obsah