Šortky s vysokým pasem: Žhavý trend, který se nebojte nosit

Šortky s vysokým pasem: Žhavý trend, který se nebojte nosit Zdroj: Keywordbasket.com

I když to tak možná nevypadá, za nedlouho nás vysoké venkovní teploty opět donutí k tomu, abychom si oblékly sukně, šaty nebo kraťasy. Jelikož si ženy odjakživa rády oblékají vše, co je momentálně v kurzu, do šatníku si i letos zařaďte šortky s vysokým pasem. Víte, jak tento trendy kousek „vynalezený“ v legendárních osmdesátkách nosit?

Šortky s vysokým pasem: Kousek, který se pravidelně vrací do módy

Trend šortek s vysokým pasem nastolila 80. léta minulého století. Od té doby se ženám tento módní kousek v pravidelných cyklech vrací do šatníku. Ani letošní léto není výjimkou, protože během něj nebudete v šortkách s vysokým pasem rozhodně out.

Co je ještě důležitější: I když jsou šortky s vysokým pasem vyzývavějším kouskem oblečení, které víc odhaluje, než zakrývá, můžou si jej dovolit i baculky. Štíhlým ženám a dívkám tyto šortky rozhodně sluší. Jelikož ale vysoký pas zahaluje problémové partie boků a bříška, šortky s vysokým pasem lichotí i těm z nás, které mají pár kilo navíc.

Zdroj: Gt.emedemujer.com

Nesmírně pohodlný a variabilní kousek oděvu

Jestli nosíte šortky s vysokým pasem, kterým vládne hlavně džínovina, určitě musíte uznat, že jde o velmi pohodlný kousek oděvu. Správně vybrané šortky se vám skvěle nosí a vzít si je můžete prakticky kamkoli.

Tyto krátké kalhoty jsou totiž velmi variabilní. Zkombinovat je můžete skoro s čímkoli a vytvořit tak velmi hravý outfit. V šortkách s vysokým pasem vyrazte třeba na letní festival, posezení s přáteli, nakupování nebo procházku přírodou.

Nošení šortek má svá pravidla

Tak, jak je to v případě i dalšího oblečení, také nošení šortek s vysokým pasem má svá pravidla. Když je budete respektovat, šortky vám sednou jako ulité a výsledný dojem bude nad míru lichotivý.

Ani malé, ani velké: Vyberte si správnou velikost

Při výběru šortek s vysokým pasem se pokuste vždy odhadnout svou správnou velikost. Šortky vám nesmí být příliš těsné, byly by tak velmi nepohodlné, a navíc by se vám nelichotivě zařezávaly. Vyhněte se také plandajícím šortkám, to vám na půvabu také příliš nepřidá.

Zdroj: Fashionbuzzer.com

Zvýrazněte pas

K šortkám rozhodně nepatří volná trička nebo topy. Co se svršku týče, volte elastičtější materiál, jehož konec zastrčte do šortek. K těmto krátkým kalhotám se skvěle hodí zejména elastická tílka se špagetovými ramínky. Obléct si k nim zkuste i módní topy s volánky, třásněmi nebo výšivkou. 

Abyste zvýraznila pas, zkuste si do šortek klidně vložit pásek. Pokud jste štíhlejší a také odvážnější, odhalte bříško a oblečte si krátký crop top na ramínka.

Zdroj: Youqueen.com Tip: K šortkám s vysokým pasem můžete obléct i splývavější blůzku nebo košili. Tyto svršky pěkně nařaste a následně je opět zastrčte do šortek. Budete tak působit velmi elegantním dojmem.

Zapomeňte na podpatky

Když si oblečete šortky s vysokým pasem, je výběr obuvi nesmírně důležitý. K šortkám se hodí sandálky s nízkou podrážkou nebo na klínku. Dále si k nim můžete vzít klasické žabky, nazouváky, balerínky či conversky. Zapomeňte ale na podpatky. V kombinaci šortek s vysokým pasem a takových lodiček na podpatku byste totiž nepůsobila vůbec vkusně.

Autor:
Publikováno: 21. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah