Účes Posh bob inspirovaný Victorií Beckham hlásí návrat. Bude vám tento vlasový hit slušet?

Účes Posh bob inspirovaný Victorií Beckham hlásí návrat. Bude vám tento vlasový hit slušet? Zdroj: Shutterstock

O vlasových trendech se říká, že se rády vrací. A je to pravda. Velký comeback v současnosti zažívá účes Posh bob inspirovaný mikádem Victorie Beckham, který nosila v devadesátkách v době své největší slávy se Spice Girls. Co na tento ikonický účes říkáte?

Ikonický účes Victorie Beckham z časů Spice Girls

Trendy devadesátých let minulého století nikdy nevyjdou z módy. Jedním z nich je Posh bob neboli rovné minimalistické mikádo nad ramena, které v devadesátkách nosila Victoria Beckham. V této době byla členkou slavné dívčí skupiny Spice Girls, v níž měla přezdívku Posh Spice.

Svým ikonickým účesem se Victoria Beckham blýskla už ve videoklipu k písni Wannabe, která okupovala přední příčky světových hitparád. Vzpomínáte? Právě Victoria dala tehdy základ vlasového trendu, který je jedinečný a nadčasový a na který nedá spousta žen dopustit ani v současnosti.

Zdroj: Shutterstock Podstata účesu Posh bob

Jak by měl přesně vypadat účes Posh bob podle Victorie Beckham? Naprostým základem je pěšinka uprostřed hlavy. K Posh bob rovněž patří čerstvě umyté a vyfoukané vlasy, které vyžehlíte do hladka.

Tento účes má rovně zastřižené konce striktně pouze v jedné délce a sahá mírně nad ramena. Posh bob má tedy tupý a rovný střih. Jeho dokonalý vzhled podpoříte i tím, že jej na závěr zafixujete lakem na vlasy s leskem.

Pro koho je rovné mikádo nad ramena alias Posh bob vhodné?

Posh bob je ideální pro ženy s rovnými, a ne tolik hustými vlasy. Pokud máte vlasy husté, buďte velmi opatrná s jejich postupným sestříháním. Zvolte takzvané skryté vrstvení, kdy vám kadeřnice sestříhá spodní vrstvy vlasů a vrchní vlasy ponechá jako nejdelší. Váš účes tak bude působit, jako by byl v jedné délce.

Zdroj: Byrdie.com, Glamour.com

Autor:
Publikováno: 11. 3. 2024 15:10 Nahlásit obsah