Britská teenegerka spáchala během karantény sebevraždu. Nezvládla sociální odloučení

Britská teenegerka spáchala během karantény sebevraždu. Nezvládla sociální odloučení Zdroj: Itv.com

Pandemie koronaviru a s ní související nouzový stav nás donutily žít zcela jinými životy. Držíme se doma a snažíme se stýkat s co nejužším okruhem lidí. Sociální izolaci však spousta lidí snáší po psychické stránce velmi špatně. Karanténu a odloučení od lidí bohužel psychicky nezvládla Bethany Palmerová, která si ve svých 17 letech sáhla na život.

Sociální izolace kvůli koronaviru může způsobit psychické problémy

Pandemie koronaviru přinesla do našich životů spoustu omezení. V průběhu nouzového stavu vyhlášeného v Česku jsme si museli odepřít spoustu věcí, na které jsme byli dříve zvyklí. Přísnou karanténou si procházejí i další země světa, včetně Velké Británie.

Rozhodně není žádnou novinkou, že někteří lidé velmi špatně zvládají svou náhlou sociální izolaci, která byla zapříčiněna současnými státními restrikcemi. Psychologové vám potvrdí, že tito lidé kvůli sociálnímu odloučení často bojují s psychickými problémy.  

Zdroj: Itv.com

Bethany Palmerovou dohnalo sociální odloučení až k sebevraždě

Odloučení od svých kamarádů, přátel i od činností, které měli rádi, špatně nesou nejen dospělí, ale také děti a teenageři. Bohužel své o tom vědí rodiče sedmnáctileté Bethany Palmerové z britského Manchesteru, kterou sociální odloučení srazilo na úplné psychické dno.

Tato britská dívka milovala hudbu. S nadšením plánovala, že z ní bude jednou slavná zpěvačka. Bohužel, to už se nestane. Bethany Palmerová totiž spáchala sebevraždu. Mrtvou dívku našli v jejím pokoji rodiče, a to pouze několik dnů poté, co britská vláda vyhlásila přísnou karanténu.

Bethanini rodiče nyní prožívají velkou noční můru. Se svou dcerou se naposledy rozloučili v rodinném kruhu v krematoriu Altrincham v Manchesteru. S ohledem na omezení kvůli koronaviru se Bethanina pohřbu nemohla účastnit veřejnost, ani její přátelé a kamarádi.

Zdroj: Mirror.co.uk

Zajímejte se o to, co vaše děti prožívají, apelují zdrcení rodiče

Máte děti? V tom případě byste se během koronavirové krize měli starat nejen o jejich fyzické zdraví. Důležitý je také stav jejich duše. Právě to by vám vzkázali i rodiče Bethany Palmerové, kteří upozorňují, abyste se nikdy nepřestali zajímat o to, co vaše děti právě prožívají.

"Nepochybuji o tom, že právě karanténa má velký podíl na smrti naší dcery. Nemohla chodit ven ani do školy, také jí velmi chyběli přátelé. Tvrdila nám, že tři měsíce omezení, které měla karanténa trvat, pro ni budou jako tři sta let," uvedl Bethanin táta Mike Palmer.

Autor:
Publikováno: 14. 5. 2020 11:29 Nahlásit obsah