Chcete zbohatnout? Musíte dodržovat tato pravidla

Chcete zbohatnout? Musíte dodržovat tato pravidla Zdroj: shutterstock.com

Upřímně – kdo z vás by si nepřál být bohatý a finančně zajištěn tak, aby se mohl až do konce života věnovat pouze svým koníčkům? Pokud však nevyhrajete v loterii, je třeba si uvědomit, že úspěch a bohatství nevzniká přes noc, ale vede k němu mnohdy trnitá cesta.

Bohužel, univerzální recept na to jak se stát bohatým, neexistuje. Pokud byste však zpovídali úspěšné lidi, kterým se podařilo svých cílů dosáhnout, zjistili byste, že je spojuje několik pravidel, kterými se řídili. Jaká pravidla to jsou?

Šetřete peníze, abyste je mohli investovat

Namísto toho, abyste každý měsíc svou výplatu utratili do poslední koruny, dejte si něco stranou. Tyto peníze vám mohou pomoci rozjet vaše podnikání.

Hledejte to nejlepší

Než své peníze investujete, dobře si to promyslete a rozhodně je nezkoušejte investovat „naslepo“ s tím, že buď to vyjde, nebo ne. Vaše rozhodnutí by mělo být podloženo určitým průzkumem trhu, při kterém se ujistíte, že je vaše rozhodnutí opravdu správné.

Zdroj: shutterstock.com

Diverzifikujte riziko

Snažte se rizika rozložit tak, abyste vždy byli jištěni něčím méně rizikovým. Řekli jste si, že se vzdáte práce a skočíte po hlavě do podnikání? Diverzifikujte riziko tím, že se začnete vysoce rizikovému podnikání věnovat, ovšem necháte si třeba na půl úvazku i svou původní práci, ze které máte jistý příjem. Podobné rozhodování aplikujte i v případě, že se chystáte investovat do cenných papírů.

Nedělejte ze sebe něco, co nejste

I když to pro vás může být trochu ponižující, není ostudou přiznat, že na něco prostě nemáte. Držte se v mezích svých příjmů a nepůjčujte si peníze jen kvůli své marnotratnosti.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 3. 5. 2017 10:35 Nahlásit obsah