Domácí pizza na plech: Bude vám chutnat víc než z pizzerie

Domácí pizza na plech: Bude vám chutnat víc než z pizzerie Zdroj: Shutterstock

Dali byste si k obědu nebo večeři něco dobrého? Vyzkoušejte domácí pizzu na plech. Máme pro vás recept, který je rychlý a jednoduchý. Vypracované těsto na domácí pizzu navíc nemusíte nechat ani kynout. Jak tedy při přípravě domácí pizzy na plech postupovat?

Domácí pizza na plech: Základem je správné těsto

Správné těsto na domácí pizzu je naprostý základ. Na jeden plech si připravte těsto z následujících ingrediencí:

225 gramů hladké mouky

0,5 balíčku sušeného droždí

0,5 čajové lžičky soli

špetka cukru

1,5 lžíce oleje

100 mililitrů vody

Všechny ingredience zpracujte dohromady. Vypracované těsto nemusíte ani nechat kynout. Rovnou jej vyválejte na plech, který jste si předem vyložili pečicím papírem. Nelekejte se přitom toho, že vyválené těsto bude velmi tenké.

Zdroj: Shutterstock Čím plnit domácí pizzu na plech: Rajčatovou omáčkou i dalšími ingrediencemi

Aby domácí pizza lahodila vašim chuťovým pohárkům, velmi záleží také na tom, čím ji budete plnit. Vyzkoušejte například domácí rajčatovou omáčku na pizzu, kterou následně stačí doplnit šunkou, sýrem, žampiony či dalšími ingrediencemi dle vlastní chuti. Jakým způsobem si rajčatovou omáčku na pizzu připravíte?

Rozpalte na pánvi 2 lžíce oleje, ke kterému přidejte 3 stroužky prolisovaného česneku a celou plechovku konzervovaných rajčat. Tuto směs dochuťte lístky čerstvé bazalky, solí a pepřem. Poté, co projde varem, ji rozmixujte na rajčatovou omáčku. Toto množství můžete použít rovnou na dvě domácí pizzy na plech.

Domácí pizzu na plech, kterou jste doplnili o rajčatovou omáčku a další ingredience, pečte dozlatova na 190 stupňů Celsia. Poté si na ní můžete rovnou smlsnout.

Zdroj: Vareni.cz, Recepty.cz, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 4. 8. 2021 18:19 Nahlásit obsah