Co do školky první den? Přinášíme praktické rady, které vám usnadní nástup dítěte do MŠ

Co do školky první den? Přinášíme praktické rady, které vám usnadní nástup dítěte do MŠ Zdroj: Shutterstock

Skončila vám rodičovská dovolená a 1. září se vaše tříleté nebo čtyřleté dítě chystá poprvé do školky? Na rozdíl od dětí jsou z této přelomové události více ve stresu rodiče. Abychom vám co nejvíc ulehčili, poradíme vám, co s sebou první den do školky.

Obecný seznam, co s sebou první den do školky

Nevíte, co do školky první den? Pravidlem bývá, že mateřské školy zpravidla s předstihem posílají rodičům seznam věcí, které budou děti od září potřebovat. Tento seznam případně najdete na webových stránkách své domovské mateřinky.

Zdroj: Shutterstock Pokud stále tápete, existuje obecný seznam věcí, které bude dítě ve školce vždy potřebovat:

Náhradní oblečení: kalhotky/slipy, tričko, legíny/tepláky, ponožky, mikina

Vhodné oblečení na ven: mikina, bunda, tepláky, kšiltovka/čepice, rukavice, šála

Pevné a uzavřené bačkůrky (žádné pantofle)

Potřeby na odpolední odpočinek: pyžamo, popř. polštářek

Pláštěnka

První den do školky nabalte dítěti i vhodnou obuv na ven

Pokud řešíte, co do školky první den, kromě oblečení a doplňků zaměřte svou pozornost také na boty na ven. Svému dítěti do školky pořiďte kvalitní vycházkové botasky a také botasky na zahradu. Jestliže si váš potomek ještě neumí zavazovat tkaničky, vybavte jej botami na suchý zip. Ve školce mu nesmí chybět také gumáky.

A co když si vaše dítě nazouvá botasky naopak? Aby to dělalo správně, pomůže mu jednoduchý trik: Rozstřihněte na půl samolepku jeho pohádkového hrdiny a jednu polovinu nalepte do vnitřního prostoru levé boty a druhou do vnitřního prostoru pravé boty. Když si následně váš potomek dá boty k sobě, okamžitě pozná, že si je nazouvá správně.

Zdroj: Shutterstock Tipy, jak podepsat věci do školky

V případě vašeho malého dítěte, které má nastoupit do školky, je přirozené, že si své věci ještě nepozná. Proto je velmi důležité, abyste mu jeho věci (zejména oblečení, přezůvky a boty na ven), které bude ve školce používat, podepsali. Na tuto skutečnost apelují i samy paní učitelky.

Jakým způsobem tedy můžete tyto věci do školky podepsat?

Je-li na oblečení štítek, napište jméno svého dítěte propiskou či slabou lihovou fixou přímo na něj.

Ovšem, co když oblečení štítek nemá a vy jej nechcete zničit? Do jeho vnitřní části (například do ramenního švu) našijte textilní štítek s podpisem. Dále můžete na oblečení svému dítěti vyšít iniciály nebo také jeho školkovou značku, pokud ji již znáte.

✓ A jakým způsobem podepsat dítěti obuv? Jak bačkůrky, tak botičky na ven podepište ideálně propiskou či fixkou ve vnitřní části. 

Zdroj: Materskaskola.nmnm.cz

Autor:
Publikováno: 26. 8. 2021 10:50 Nahlásit obsah