Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Homosexuální pár z Argentiny si adoptoval holčičku s HIV. Tu před nimi odmítlo 10 klasických rodin

Homosexuální pár z Argentiny si adoptoval holčičku s HIV. Tu před nimi odmítlo 10 klasických rodin Zdroj: Shutterstock.com

Argentinští partneři Damian Pighin a Ariel Vijarra se spolu oženili v roce 2011. Od té doby toužili po velké rodině. V roce 2014 do svého života přijali měsíční holčičku Olivii, která však byla HIV pozitivní. Toto miminko kvůli jeho zdravotnímu stavu odmítlo 10 klasických rodin, Damian a Ariel mu však dali skutečný domov.

Holčičku s HIV odmítlo 10 rodin

Damian Pighin a Ariel Vijarra byli prvním homosexuálním párem, kteří si v roce 2011 řekli ANO v severovýchodní argentinské provincii Sante Fe. Oba dva jsou výjimeční i v dalším směru. Pracují totiž v nevládní organizaci, která pomáhá včlenit do nových rodin „nechtěné“ děti.

Tito muži společně toužili po velké rodině. I z toho důvodu se rozhodli, že dají nový domov a rodičovskou lásku holčičce Olivii, se kterou se osud od počátku rozhodně nemazlil. Tato dívenka se totiž narodila v roce 2014 jako HIV pozitivní. S ohledem na její zdravotní stav ji následně odmítlo 10 klasických adoptivních rodin.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Okamžitě věděli, že patří do jejich života

Damian a Ariel se ovšem rozhodli, že to tak nenechají. Jelikož Olivii nešlo umístit do klasické rodiny, tento homosexuální pár dostal možnost její adopce. A okamžitě ji využili. Ani dívčina zdravotní diagnóza je nezastavila v tom, aby Olivii dali už v prvním měsíci jejího života milující domov.

„Když jsem jí poprvé uviděl, hned jsem měl pocit, že je součástí mého života. Vzájemné spojení bylo okamžité. Drželi jsme ji v náručí, dali jsme jí kojeneckou láhev, ona se na nás podívala s očima dokořán a vůbec neplakala,“ vzpomíná dívčin adoptivní táta Ariel.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Virus HIV se podařilo potlačit na velmi nízkou úroveň

Jakmile Olivie našla domov u adoptivních rodičů, okamžitě zahájila intenzivní léčbu viru HIV. Již po 28 dnech, co byla u Damiana a Ariela, se začalo její zdraví výrazněji zlepšovat a přibývala v na váze.

Olivie je konkrétně na tzv. funkční léčbě, která potlačuje množství HIV viru v těle na velmi nízkou úroveň. I když není HIV virus plně léčitelný, Olivie má díky funkční léčbě naději na dlouhý, zdravý a plnohodnotný život. Potvrdily to také speciální testy, které ukázaly, že tento virus již není v těle holčičky detekovatelný. Jeho přítomnost tak již nelze zjistit prostřednictvím odběru krve.

Díky Damianovi a Arielovi je Olivia v tuto chvíli velmi šťastné děvčátko, které zanedlouho sfoukne pět svíček na dortu. Po svém boku má navíc milující sestřičku Victorii, která se stala součástí jejich rodiny v roce 2015.

Autor:
Publikováno: 31. 10. 2019 11:30 Nahlásit obsah