Jak dnes vypadá holčička z Granka? Z Veroniky Fojtů je usměvavá čtyřicátnice

Jak dnes vypadá holčička z Granka? Z Veroniky Fojtů je usměvavá čtyřicátnice Zdroj: Profimedia

Granulovaný kakaový nápoj Granko se začal v tuzemsku vyrábět v roce 1979. V prosince 1978 zaměstnanci propagačního oddělení Pražských čokoládoven vyfotili na obal nově vznikajícího výrobku roztomilou dvouletou holčičku, která se stala nezapomenutelnou tváří rozpustného kakaového nápoje. Jak vypadá holčička z Granka dnes?

Jak se jmenuje holčička z Granka? Její jméno je Veronika Fojtů. Hlavní tváří oblíbeného granulovaného kakaového nápoje se ve věku dva a čtvrt roku stala nejen díky své roztomilosti. Na focení obalu nového výrobku Pražských čokoládoven Granko ji v prosince roku 1978 přivedl její táta Karel Fojtů, který byl zaměstnancem propagačního oddělení Čokoládoven.

Právě akademický malíř Karel Fojtů byl autorem prvního a zcela ikonického designu obalu Granka i jeho loga, které namaloval ručně. Autorem fotografie holčičky na krabičce byl známý český fotograf Jiří Putta. 

Tehdy dvouletá Veronika Fojtů vůbec netušila, že ji díky ikonické fotce na obalu Granka budou poznávat stovky lidí. S Veronikou Fojtů se dokonce můžete na obalu Granka potkat i v současnosti. A to během občasných retroakcí supermarketu Lidl.

“Pamatuji si jen na velikou místnost, ve které bylo plno koťátek, ale jinak nikdo jiný. Až jako starší mi došlo, že mě tam přivedla maminka a fotografa jsem neviděla, protože byl za plentou,” zavzpomínala na průběh focení holčička z Granka Veronika Fojtů.

Její tatínek Karel Fojtů tehdy obdržel za ikonický obal československého granulovaného kakaového nápoje dva tisíce korun. Veronika Fojtů však coby dvouletá holčička žádný honorář nedostala.

Od focení na první obal Granka v současnosti uplynulo takřka čtyřicet čtyři let. A jak vypadá holčička z Granka v současnosti? Z Veroniky Fojtů je krásná usměvavá žena, která v sobě ani po čtyřicítce roztomilou holčičku z obalu Granka nezapře. 

“Do bábovky ho dávám ráda, na pudink. To jsem si dávala už jako malá na ovoce a pudink. Nebo jsem ho jedla i samotný lžičkou. Určitě mi chutná. Myslím, že má výborný základ a je dobře vymyšlené,” prozradila Veronika Fojtů, kterou vztah ke Granku provází celý život.

Zdroj: Instagram.com/nestleczsk, Nestle.cz, Wikipedia.org/GrankoZpravy.aktualne.cz, iDnes.cz

Autor:
Publikováno: 6. 4. 2022 09:57 Nahlásit obsah