Pánské toalety bez přebalovacích pultů: Tátové chtějí změnu

Pánské toalety bez přebalovacích pultů: Tátové chtějí změnu Zdroj: Shutterstock.com

Když se tátové vydají sami s miminkem do společnosti, zvlášť v restauracích nebo obchoďácích musí řešit nemilý problém: Kde mají přebalit svoje dítě, když jsou přebalovací pulty jenom na dámských toaletách? Tento fakt kritizoval na Instagramu trojnásobný táta Donte Palmer. Vytvořil proto kampaň #squatforchange, prostřednictvím které chce změnu.

Přebalovací pulty či dětské nočníky jsou v takových restauracích nebo obchodních domech běžně součástí dámských toalet. Často je najdete také na „invalidech“, ale na pánských toaletách prostě chybí.

Když se sám táta ocitne se svým dítětem na veřejnosti, při přebalování musí zpravidla improvizovat, protože místo k tomu určené pro něj zkrátka není. Na vlastní kůži to pravidelně zažívá také britský trojnásobný táta Donte Palmer, který se rozhodl vyrazit do protiútoku.

Zdroj: Instagram.com Na Instagramu vyvěsil fotku s hashtagem #squatforchange, na níž přebaluje svého ročního chlapečka na pánské toaletě. Aby tento muž nemusel své dítě položit na špinavou podlahu, dřepnul si a chlapečkovi vyměnil plenku přímo na svých kolenou. Ale zároveň si musel dát pozor, aby si náhodou neušpinil kalhoty. Dámy, zdá se vám to nepohodlné? A teď si představte, že tento problém musí řešit tisíce zodpovědných otců denně!

„Přijde mi, že chybějící přebalovací pulty na pánských záchodech jenom posilují myšlenku toho, že péče o dítě je vlastně povinností matky. Je velmi důležité, aby se to změnilo. Také tátové musí dostat příležitost k tomu, aby se o své děti mohli postarat co nejlépe,“ zdůrazňuje Donte.

Přebalovací pulty na dámských záchodcích zohledňují dlouho zažité genderové stereotypy. A právě Donte Palmer se to snaží svou instagramovou kampaní změnit. Na jeho fotku, týkající se problémového přebalování dětí na pánských toaletách, na Instagramu pozitivně reagují tisíce lidí, a to nejenom mužů, ale i žen.

Zdroj: Instagram.com K výzvě tohoto trojnásobného otce se na Instagramu připojují i další muži, kteří pod hashtagem #squatforchange apelují na absenci přebalovacích pultů na pánských záchodcích. 

A co říkáte na chybějící přebalovací pulty na českých pánských toaletách vy? Uvítali byste změnu?

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2019 10:03 Nahlásit obsah