Kategorie Růže

Článek
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím
Proč tak zbožňujeme vůni čokolády? Její chemické složení se podobá růžím Na čokoládě ujíždí snad každá z nás. Stačí, když si k ní přivoníme a už jí nemůžeme odolat. Čím je čokoláda kvalitnější, tím lépe. Asi jste si všimla toho, že vás neskutečně přitahuje bohatá sametová vůně pražených kakaových bobů. Čím je to dáno a proč nemáme s čokoládou spojeno nic negativního? Vábí nás totiž podobnou vůní, jakou má růže.
Článek
Je vám líto vyhodit kytici růží? Zachraňte ji snadno pomocí brambory
Je vám líto vyhodit kytici růží? Zachraňte ji snadno pomocí brambory Ať jsou to narozeniny, svátek, výročí či svátek zamilovaných, ve většině případů dostáváme my ženy v tyto dny nádhernou kytici růží. Jenže ta po pár dnech začne bez lítosti upadat a měnit se ve zvadlý svazek něčeho, co jen ztěžka růžová poupata připomíná. Jak si ale jejich vzhled uchovat a navíc jich vypěstovat ještě víc?
Článek
Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží!
Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží! Jaro a obzvláště léto je ještě v nedohlednu, ale to neznamená, že vás nemůžeme navnadit na skvělý tip, jak si vyrobit vlastní olej z růží vypěstovaných na zahrádce. Pořádně si prostudujte kroky postupu, ať si můžete s prvními růžemi růžový olej hned vyrobit. Uvidíte, že si ho vaše pokožka zamiluje.