Babská rada pro přírodní pročištění ledvin

Babská rada pro přírodní pročištění ledvin Zdroj: Shutterstock

Ledviny jsou pro správné fungování našeho těla jedním z nejdůležitějších orgánů. Zodpovídají za filtrování toxinů z krve a detoxikaci celého lidského těla. Z těchto důvodů je velmi důležité, aby správně pracovaly a my se o ně i zodpovědně starali.

Když se o ledviny nebudeme potřebně starat, může to vést k vážným problémům a nahromadění nečistot v našem organismu. Především cibule obsahuje složku, která nám k jejich pročištění dokáže pomoci.

Co budete potřebovat:

  • 2 ks cibule
  • 2 ks citrónů
  • 3 ks petržele
  • 2l vody

Postup:

  1. Nejprve dejte vařit vodu.
  2. Následně nakrájejte cibuli na malé kousky či plátky.
  3. Poté vroucí vodu přelijte do džbánu, přidejte nakrájenou cibuli, šťávu z citrónů a petržel.
  4. Tuto směs nechte alespoň dvě hodiny odležet a po uplynutí této doby směs sceďte.

Zdroj: Shutterstock Směs můžete rozdělit do 5-6 porcí na den. Tím, že je tato směs močopudná, měli byste ji konzumovat maximálně jen tři dny v týdnu. Navíc celý tento proces opakujte pouze po dobu jednoho nebo dvou týdnů, záleží, jak moc potřebujete své tělo pročistit.

Během této léčby byste také měli omezit příjem sodíku, což znamená, že byste ve svých pokrmech měli omezit přísun soli. Také se raději vyhněte nasyceným tukům a cukrům, naopak zvyšte příjem ovoce a zeleniny, které mají větší podíl vody.

Jestliže však trpíte hypertenzí či máte problémy s hypoglykemií, raději se poraďte se svým lékařem, zda je tento domácí lék pro vás vhodný.

Autor:
Publikováno: 16. 4. 2021 10:32 Nahlásit obsah