Masáží těchto 6 bodů se zbavíte bolesti hlavy i bez léků

Masáží těchto 6 bodů se zbavíte bolesti hlavy i bez léků Zdroj: Shutterstock

Když vás nečekaně zasáhne silná bolest hlavy a vy u sebe zrovna nemáte žádný prášek, který by vám od ní ulevil, začíná doslova noční můra. Ačkoliv se může situace zdát zcela beznadějná, není tomu tak! Existuje totiž způsob, který ulevuje od bolesti naprosto stejně jako prášky a možná i rychleji.

Tento způsob se nazývá akupresura a je to druh masáže, jejíž účinky jsou potvrzeny řadou vědeckých studií. Vzhledem ke své povaze, i přesto, že je to forma akupunktury a reflexní terapie, nepotřebuje žádné speciální lékařské znalosti.

Jak masírovat akupresurní body

Nejdůležitějším krokem je zaujmou pro vás pohodlnou polohu a relaxovat. Nemusíte se ani bát, že by vám masáž zabrala příliš času, v průměru trvá tak 30 sekund až 1 minutu.

Body si masírujte krouživými pohyby nebo vyvíjejte tlak. Obvykle bolesti hlavy zmizí již během masáže nebo neprodleně 5-10 minut po ní.

Existuje 6 hlavních bodů, které vám pomohou se bolesti zbavit

Yintang bod

Tento bod se nazývá Yintang neboli třetí oko a nachází se mezi obočím, přesně v místě kde končí nos a již začíná čelo. Masáží tohoto bodu se také rychle zbavíte unavených očí.

Zan Zhu body

Tyto symetrické body jsou umístěny ve spodní části vnitřního okraje obočí. Masáž v tomto bodě vás zbaví rýmy a zlepšuje ostrost vidění. Masáž provádějte krouživými pohyby nebo stisknutím alespoň na 1 minutu.

Yingxiang body

Tyto body jsou umístěny na obou stranách nosních dírek v souladu s očima. Chcete-li je najít, nahmatejte si důlek v dolní části lícní kosti a právě zde se tyto dva body nachází. Masáží si ulevíte od bolesti hlavy, zubů a tělo zbavíte nahromaděného stresu.

Zdroj: Shutterstock Tian Zhu body 

Následující body se nachází v zadní části hlavy mezi uchem a začátkem páteře. Masírování těchto bodů přispívá také ke zmírnění ucpaného nosu, bolesti očí i uší, silné bolesti hlavy či migrény.

Shuai gu body

Shuai gu body jsou umístěn 2–3cm od spánků. Opět i zde si nahmatáte malý důlek, ve kterém se tento bod nachází. Tlak vyvíjený na tuto oblast zmírňuje bolesti hlavy v oblasti spánků a rovněž uleví od unavených očí.

He Gu body

Tyto body se nenachází v oblasti hlavy, ale na zadní straně ruky mezi palcem a ukazováčkem. Masáž tohoto bodu zmírňuje bolesti zad, zubů a také ulevuje od napětí v krčních svalech.

Máte i vy osvědčený trik, jak se zbavit bolesti hlavy, který vám pomáhá? Podělte se s námi o něj v komentářích! 

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2022 15:16 Nahlásit obsah