Kategorie Šípky

Článek
Šípky v medu: Recept, který dělaly už naše babičky
Šípky v medu: Recept, který dělaly už naše babičky Sezona zralých šípků je tu. Znáte místo, kde tyto červené plody rostou uprostřed čisté přírody? V tom případě neváhejte a nasbírejte si je. Zpracovat šípky totiž můžete na spoustu způsobů. Ohromeni budete například chutí šípků v medu, která je nepopsatelná. Tento chutný a zdravý recept každý podzim dělaly už naše babičky. Jak na něj?
Článek
Domácí šípková marmeláda: Recept, který je nabitý zdravím
Domácí šípková marmeláda: Recept, který je nabitý zdravím Šípková marmeláda má nejen neodolatelnou chuť, díky které se budete oblizovat až za ušima. Recept na šípkovou marmeládu, který vám představíme, je také doslova nabitý zdravím. Máme pro vás návod, jaké šípky na marmeládu vybrat a jak si krok za krokem uvařit domácí šípkovou marmeládu, která bude plná vitamínů i delikátní chuti.
Článek
Jak zpracovat šípky? Vyzkoušejte recept na šípkovou marmeládu, šípkový sirup nebo šípky v medu
Jak zpracovat šípky? Vyzkoušejte recept na šípkovou marmeládu, šípkový sirup nebo šípky v medu Zajímá vás, co se šípky, které jste si přinesli z přírody domů? Tyto červené plody bohaté na vitamin C můžete zpracovat hned na několik způsobů. Výsledné recepty z šípků jsou chutné, a navíc prospějí vašemu zdraví. Je libo šípková marmeláda, šípkový sirup nebo báječné šípky v medu?
Článek
Jak správně sušit šípky: Přírodní vitaminy zachováte díky troubě i sušičce
Jak správně sušit šípky: Přírodní vitaminy zachováte díky troubě i sušičce V říjnu nastává vhodný čas na sběr šípků. Tyto červené plody vynikají vysokým obsahem vitaminu C i blahodárným vlivem na imunitu. Abyste čaj z šípků mohli popíjet celou zimu, měli byste si je nejprve nasušit. Při sušení šípků v troubě či sušičce dbejte na správnou dobu i teplotu, jedině tak zachováte v plodech co nejvíce přírodních vitaminů.
Článek
Podzimnímu věnci na dveře nejvíc sluší přírodniny: Nasbírejte kukuřici, šípky, mochyni či kaštany a pusťte se do díla
Podzimnímu věnci na dveře nejvíc sluší přírodniny: Nasbírejte kukuřici, šípky, mochyni či kaštany a pusťte se do díla Dle kalendáře máme stále léto, ale současné počasí nám říká, že podzim pomalu klepe na dveře. Právě proto nastává nejvyšší čas, abyste se pustila do tvorby nových podzimních dekorací. Pokud chcete začít podzimním věncem na dveře, vsaďte na přírodniny. K originálnímu podzimnímu věnci přitom nejvíc ladí šípky, mochyně i kaštany.
Článek
Šípkový sirup za studena: Je skvělý do limonád, na palačinky i jako poleva na moučníky
Šípkový sirup za studena: Je skvělý do limonád, na palačinky i jako poleva na moučníky Červené šípky působí díky vysokému obsahu vitaminů a minerálů proti chřipce a nachlazení. Dokážou také výborně posílit imunitu. Užívat je přitom nemusíte pouze ve formě čaje. Zkuste si pochutnat také na lahodném šípkovém sirupu. Jelikož šípková sezona opět klepe na dveře, přinášíme vám recept na ten nejlepší šípkový sirup připravovaný za studena.